statystyki

Odwołanie zależy od decyzji organizatora przetargu

autor: Sławomir Wikariak28.11.2019, 18:00; Aktualizacja: 28.11.2019, 18:11
stos ustaw

Jeden z konkurentów wniósł do KIO odwołanie, w którym podważył wybór. Zamawiający uznał, że odwołanie nie może być rozpoznane z uwagi na przekroczenie terminów. Powinno być bowiem złożone w ciągu 10 dniu od momentu, w którym, przy zachowaniu należytej staranności, wykonawca mógł powziąć informację o podstawie do jego wniesienia.źródło: ShutterStock

Startujący w przetargu nie ma obowiązku samodzielnie badać konkurencyjnych ofert pod kątem zaniżenia w nich cen. Powinien czekać na decyzję zamawiającego i dopiero, gdy on uzna ofertę za ważną, może się odwoływać – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.

Przetarg dotyczył wdrożenia systemu finansowo-księgowego w jednym z urzędów marszałkowskich. Jeden z elementów ceny zaproponowanej w ofercie uznanej ostatecznie za najkorzystniejszą wzbudził wątpliwości zamawiającego. Już w sierpniu 2019 r. zażądał od wykonawcy wyjaśnień w tej sprawie.

Otrzymał je i uznał za przekonujące, po czym 1 października 2019 r. dokonał wyboru tej oferty, o czym poinformował wszystkich uczestników. Wcześniej nie wiedzieli oni o wyjaśnieniach dotyczących ceny.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane