statystyki

Odwołanie zależy od decyzji organizatora przetargu

autor: Sławomir Wikariak28.11.2019, 18:00; Aktualizacja: 28.11.2019, 18:11
stos ustaw

Jeden z konkurentów wniósł do KIO odwołanie, w którym podważył wybór. Zamawiający uznał, że odwołanie nie może być rozpoznane z uwagi na przekroczenie terminów. Powinno być bowiem złożone w ciągu 10 dniu od momentu, w którym, przy zachowaniu należytej staranności, wykonawca mógł powziąć informację o podstawie do jego wniesienia.źródło: ShutterStock

Startujący w przetargu nie ma obowiązku samodzielnie badać konkurencyjnych ofert pod kątem zaniżenia w nich cen. Powinien czekać na decyzję zamawiającego i dopiero, gdy on uzna ofertę za ważną, może się odwoływać – uznała Krajowa Izba Odwoławcza.

Przetarg dotyczył wdrożenia systemu finansowo-księgowego w jednym z urzędów marszałkowskich. Jeden z elementów ceny zaproponowanej w ofercie uznanej ostatecznie za najkorzystniejszą wzbudził wątpliwości zamawiającego. Już w sierpniu 2019 r. zażądał od wykonawcy wyjaśnień w tej sprawie.

Otrzymał je i uznał za przekonujące, po czym 1 października 2019 r. dokonał wyboru tej oferty, o czym poinformował wszystkich uczestników. Wcześniej nie wiedzieli oni o wyjaśnieniach dotyczących ceny.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane