statystyki

Zatory płatnicze duszą hurtownie

autor: Marek Chądzyński05.09.2019, 11:16; Aktualizacja: 05.09.2019, 11:16
Hurtownia

Mimo szybkiego wzrostu konsumpcji i dochodów gospodarstw domowych hurtownie handlowe przechodzą trudne chwile. Dwóch na trzech ich odbiorców zalega z płatnościami dłużej niż dwa miesiące.źródło: ShutterStock

Mimo szybkiego wzrostu konsumpcji i dochodów gospodarstw domowych hurtownie handlowe przechodzą trudne chwile. Dwóch na trzech ich odbiorców zalega z płatnościami dłużej niż dwa miesiące.

To dane z najnowszego badania małych i średnich firm, zleconego przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor. Wynika z niego, że handel przoduje pod względem skali zatorów płatniczych. 63,2 proc. respondentów z tej branży sygnalizuje, że ich kontrahenci zalegają z zapłatą dłużej niż 60 dni. W transporcie, znajdującym się na drugim miejscu tego zestawienia, należności opóźnione o dwa miesiące i dłużej sygnalizuje 54,7 proc. firm. Z tym, że w tej branży sytuacja się poprawia: jeszcze w I kw. przedsiębiorców borykających się z tak dużym przeterminowaniem faktur było 61,6 proc. W handlu mamy zaś wyraźne pogorszenie.

Jak to możliwe, skoro konsumpcja prywatna w tym roku przyspiesza, rosną płace, a bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie? Teoretycznie to powinno być doskonałe podłoże do wzrostu rentowności w handlu.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane