statystyki

Minister decyduje o charakterze gry na automacie

autor: Patryk Słowik26.08.2019, 07:36; Aktualizacja: 26.08.2019, 08:11
Automat do gry w kasynie

Automat do gry w kasynieźródło: ShutterStock

Opinia uprawnionej jednostki badawczej nie służy przesądzeniu o tym, jaki charakter ma gra na automacie. Decyzję w tym zakresie podejmuje minister finansów. Dlatego z treści opinii z badań technicznych automatów zniknie informacja o tym, czy gry oferowane przez badane urządzenie zawierają element losowości. Przewiduje to najnowszy projekt rozporządzenia powstały w resorcie finansów.

A chodzi o to, że definicja gry na automatach zawarta w art. 2 ust. 3 ustawy o grach hazardowych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 847) odnosi się do losowości. Poza kasynami, np. w lokalach gastronomicznych, mogą stać urządzenia do gier, ale nie o losowym charakterze gry. Te bowiem zastrzeżone są dla kasyn i salonów gier prowadzonych przez państwo.

Sęk w tym, że o tym, czy dana gra jest losowa, czy nie, decyduje minister finansów. Tymczasem informację o charakterze urządzenia podawano także w opiniach jednostek badawczych, które to opinie służą ministrowi przy podejmowaniu decyzji. Zaczęły być one przez niektórych wykorzystywane jako dowód na legalność wstawienia urządzenia do lokali gastronomicznych.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane