statystyki

Mniej marnotrawionej żywności, ryzyko kar dla sprzedawców

autor: Patryk Słowik20.08.2019, 10:08; Aktualizacja: 20.08.2019, 10:09
Nowe obowiązki dla przedsiębiorców prowadzących hipermarkety, markety, dyskonty i duże sklepy spożywcze. Wszystko po to, by marnowali oni mniej żywności.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców prowadzących hipermarkety, markety, dyskonty i duże sklepy spożywcze. Wszystko po to, by marnowali oni mniej żywności.źródło: ShutterStock

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców prowadzących hipermarkety, markety, dyskonty i duże sklepy spożywcze. Wszystko po to, by marnowali oni mniej żywności.

Ustawa to przewidująca została podpisana przez prezydenta. Większość nowych przepisów wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia aktu w Dzienniku Ustaw.

Warunkiem podlegania pod przygotowane regulacje będzie prowadzenie handlu w jednostce o powierzchni powyżej 250 mkw., w której przychody ze sprzedaży żywności stanowią co najmniej 50 proc. przychodów ze sprzedaży wszystkich towarów. Z tym wszakże zastrzeżeniem, iż w okresie trzech lat od wejścia w życie ustawy za sprzedawców żywności podlegających nowym obowiązkom będzie uznawało się tych prowadzących sklepy powyżej 500 mkw.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane