Dobrze ma się tylko budowlanka. Tak prowadzi się biznes w Polsce

autor: Katarzyna Witwicka14.08.2019, 07:00
Z najnowszych danych GUS wynika, że Polacy coraz rzadziej zakładają własny biznes

Z najnowszych danych GUS wynika, że Polacy coraz rzadziej zakładają własny biznesźródło: ShutterStock

Z najnowszych danych GUS wynika, że Polacy coraz rzadziej zakładają własny biznes. Wzrost liczby rejestracji firm nastąpił jedynie w budownictwie. Powód? Inna działalność może okazać się mało opłacalna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Kpiarz (2019-08-15 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dla ekonomisty ta informacja to potwierdzenie trwania kryzysu gospodarczego. Po prostu nie opłaca się inwestycja w biznes, bo ciężko zarobić, a łatwo stracić. Jedyna w takiej sytuacji bezpieczna lokata to nieruchomości. A te trzeba i budować i remontować...... 😁

    Odpowiedz
  • aor(2019-08-15 06:03) Zgłoś naruszenie 10

    youtube. com /watch?v=v5qWz8CS24E /usun spacje Jak PIS Oszukał Podatników - Uczciwi Ludzie Tracą Majątek Analiza Komentator Konstytucja Dla Biznesu youtube. com /watch?v=v5qWz8CS24E /usun spacje

    Odpowiedz
  • bo(2019-08-15 06:01) Zgłoś naruszenie 10

    Zydząd pacynek w interesie masońskich globalistów

    Odpowiedz
  • lolik(2019-08-14 19:37) Zgłoś naruszenie 51

    Jak fiskus siedem razy zmienia zdanie, jak fiskus nie respektuje wyroków sądowych, jak wymyśla się kolejne bzdurne papierowe oświadczenia do oświadczeń, jak tworzy się chaotyczne prawo z szerokim polem do popisu - szkoda na to czasu...

    Odpowiedz
  • Robert(2019-08-14 11:52) Zgłoś naruszenie 35

    A może jakieś globalne spojrzenie? Przecież nierealne jest, że co roku będzie co raz więcej firm? Przecież ludzie na etatach mają trochę lepiej za sprawą pensji minimalnej oraz z drugiej strony strach przed "testem przedsiębiorcy". Po za tym nie każdy może i chce być przedsiębiorcom? Może szanowna redakcja pokaże informację o współczynniku przedsiębiorczości w innych krajach? Tzn. ile jest firm jednoosobowych w stosunku do pracowników na etacie, w stosunku do ilości osób bezrobotnych itd. Tylko głupiec może myśleć, że ilość firm będzie wciąż rosnąć i rosnąć.

    Odpowiedz
  • Partacze(2019-08-14 09:12) Zgłoś naruszenie 42

    Czy na Ukrainie są szkoły budowlane?

    Odpowiedz
  • as(2019-08-14 07:55) Zgłoś naruszenie 232

    Może mieć na to wpływ ogrom biurokracji, jaką na najmniejsze nawet firmy nakłada władza. Legalne prowadzenie biznesu w Polsce nawet w najmniejszej skali wymaga chyba już poświęcania większej ilości czasu na obsługę biurokratyczną firmy, czyli wypełnianie coraz liczniejszych obowiązków wynikających z różnych przepisów (np. o... warstwie ozonowej i gazach cieplarnianych!) aniżeli na zarabianie pieniędzy, a np. od 2021 r. wszystkie firmy będą musiały tworzyć PPK. Z wielkim hałasem wprowadza się jakieś pozorne ułatwienia (ostatnio np. brak wymogu stawiania pieczątki na karcie szkolenia bhp), a tylnymi drzwiami po cichu wprowadza się wciąż nowe i nowe obowiązki. Tylko współczuć legalnie działającym przedsiębiorcom!

    Odpowiedz