statystyki

Pierwsza sprawa wytoczona przez GetBack. Sąd nie zgodził się na zwolnienie z kosztów

autor: Łukasz Wilkowicz30.07.2019, 07:56; Aktualizacja: 30.07.2019, 08:03
W sprawozdaniu za 2018 r. windykator wykazał ujemne przychody w wysokości 730 mln zł i niemal 1,6 mld zł straty. Rok wcześniej przychody również były ujemne. Wyniosły 300 mln zł. Strata sięgnęła zaś 1,2 mld zł.

W sprawozdaniu za 2018 r. windykator wykazał ujemne przychody w wysokości 730 mln zł i niemal 1,6 mld zł straty. Rok wcześniej przychody również były ujemne. Wyniosły 300 mln zł. Strata sięgnęła zaś 1,2 mld zł.źródło: ShutterStock

GetBack chciałby odzyskać niemal ćwierć miliarda od podmiotów, które go oszukiwały – wystawiały faktury za usługi, których faktycznie nie świadczyły albo sprzedawały obligacje firmy windykacyjnej, nie mając do tego uprawnień. W planach ma wytaczanie im procesów. Ale plan może spalić na panewce, jeśli nie będzie zwalniany z kosztów sądowych.

Tak stało się w pierwszej sprawie, która trafiła do sądu. Firma liczyła na to, że uda się jej odzyskać niemal 3,6 mln zł. „Umowa, której dotyczy powództwo, jest jedną z umów zawartych przez poprzedni zarząd spółki, co do których występują istotne podejrzenia, że zostały zawarte w wyniku przestępstwa” – napisano we wniosku o zwolnienie z kosztów. „Niniejsze postępowanie będzie jednym z kilkudziesięciu podobnych postępowań sądowych, w ramach których spółka zamierza dochodzić zwrotu bezprawnie wypłaconych wynagrodzeń, opiewających na łączną kwotę kilkuset milionów złotych. W świetle trwającej od dwóch lat sytuacji finansowej spółki, nie jest ona w stanie ponieść odpowiednich kosztów sądowych” – uzasadniał GetBack.

W sprawozdaniu za 2018 r. windykator wykazał ujemne przychody w wysokości 730 mln zł i niemal 1,6 mld zł straty. Rok wcześniej przychody również były ujemne. Wyniosły 300 mln zł. Strata sięgnęła zaś 1,2 mld zł.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Syweren(2019-07-31 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież ten GB to firma windykacyjna ,bardzo dobrze im ,okradali Polaków ,straszyli niewyobrażalnymi karami ,dorobił się Czarnecki - chyba takie ma nazwisko ten właściciel ,na oszustwie i kretactwie , i przyszło się rozliczyć ,dalej kręci i kłamie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane