statystyki

Policja promuje broń, którą ma już na stanie

autor: Sławomir Wikariak22.07.2019, 09:40; Aktualizacja: 22.07.2019, 09:40
Policja zmieniła kontrowersyjne kryterium w przetargu na pistolety. Dodatkowe punkty dostanie teraz każdy rodzaj broni będący w jej używaniu.

Policja zmieniła kontrowersyjne kryterium w przetargu na pistolety. Dodatkowe punkty dostanie teraz każdy rodzaj broni będący w jej używaniu.źródło: ShutterStock

Policja zmieniła kontrowersyjne kryterium w przetargu na pistolety. Dodatkowe punkty dostanie teraz każdy rodzaj broni będący w jej używaniu.

W minionym tygodniu opisaliśmy dwa policyjne przetargi na broń. Jeden dotyczy sprzętu specjalistycznego, dla antyterrorystów. Drugi standardowych pistoletów na amunicję 9x19mm Parabellum. W obydwu zastosowano niecodzienne kryterium oceny ofert, które określono jako „kompatybilność”. Upraszczając – policja zamierza przyznawać dodatkowe punkty tym ofertom, w których zostanie zaproponowana już posiadana przez nią broń. W obydwu przetargach wpłynęły odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej, w których zakwestionowano to kryterium. Zarzut? Dyskryminacja firm, które mogłyby zaproponować policji broń spełniającą wymagania, ale niebędącą jeszcze w jej posiadaniu. Przy tak znaczącej wadze kryteriów (w pierwszym przetargu 30 pkt, w drugim 20 pkt) trudno byłoby konkurować ceną.

W dniu publikacji artykułu DGP na stronie internetowej przetargu na standardowe pistolety Komenda Główna Policji opublikowała wyjaśnienia, które zmieniają kryterium „kompatybilności”. Teraz maksymalną liczbę punktów będzie mogła otrzymać każda broń będąca na wyposażeniu policji. Początkowo planowano promować tylko te pistolety, których ma ponad 900 sztuk.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane