statystyki

Cudzoziemcy wydają w naszych sklepach miliony. Najwięcej zostawiają goście z Niemiec

autor: Janusz K. Kowalski02.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 02.07.2019, 08:15
W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydali oni u nas łącznie prawie 4 mld zł, podczas gdy Ukraińcy niemal 1,6 mld zł.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydali oni u nas łącznie prawie 4 mld zł, podczas gdy Ukraińcy niemal 1,6 mld zł.źródło: ShutterStock

9,8 mld zł – tyle w I kw. wydali cudzoziemcy w naszych sklepach, na bazarach, w restauracjach i różnych punktach usługowych. Najwięcej zostawili przyjezdni zza zachodniej granicy, ale pod względem wydatków na osobę wygrywają Ukraińcy. Podczas jednej podróży każdy przybysz z tego kraju wydał u nas przeciętnie 799 zł. To o 59 proc. więcej niż wynosi średnia dla wszystkich sąsiadów (503 zł). Ale najwięcej zostawiają goście z Niemiec, mimo że podczas jednorazowego przyjazdu uszczuplają swoje portfele tylko o 497 zł.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydali oni u nas łącznie prawie 4 mld zł, podczas gdy Ukraińcy niemal 1,6 mld zł. To dlatego, że przybywa do nas znacznie więcej osób od zachodniego sąsiada. W I kw. granicę z Niemcami przekroczyło (licząc do Polski i z Polski) 15,8 mln osób, a z Ukrainą 4,3 mln. 


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane