statystyki

Cudzoziemcy wydają w naszych sklepach miliony. Najwięcej zostawiają goście z Niemiec

autor: Janusz K. Kowalski02.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 02.07.2019, 08:15
W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydali oni u nas łącznie prawie 4 mld zł, podczas gdy Ukraińcy niemal 1,6 mld zł.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydali oni u nas łącznie prawie 4 mld zł, podczas gdy Ukraińcy niemal 1,6 mld zł.źródło: ShutterStock

9,8 mld zł – tyle w I kw. wydali cudzoziemcy w naszych sklepach, na bazarach, w restauracjach i różnych punktach usługowych. Najwięcej zostawili przyjezdni zza zachodniej granicy, ale pod względem wydatków na osobę wygrywają Ukraińcy. Podczas jednej podróży każdy przybysz z tego kraju wydał u nas przeciętnie 799 zł. To o 59 proc. więcej niż wynosi średnia dla wszystkich sąsiadów (503 zł). Ale najwięcej zostawiają goście z Niemiec, mimo że podczas jednorazowego przyjazdu uszczuplają swoje portfele tylko o 497 zł.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydali oni u nas łącznie prawie 4 mld zł, podczas gdy Ukraińcy niemal 1,6 mld zł. To dlatego, że przybywa do nas znacznie więcej osób od zachodniego sąsiada. W I kw. granicę z Niemcami przekroczyło (licząc do Polski i z Polski) 15,8 mln osób, a z Ukrainą 4,3 mln. 


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane