statystyki

200 placówek może zniknąć z mapy polskiej farmacji. W sierpniu kolejne zamieszanie wokół aptek

autor: Patryk Słowik27.05.2019, 07:40; Aktualizacja: 27.05.2019, 07:41
apteka

200 placówek może zniknąć z mapy polskiej farmacjiźródło: ShutterStock

A ludzie w nich pracujący z dnia na dzień stracą zatrudnienie. Wszystko przez to, że właściciele kilkuset aptek nie zapoznali się z obowiązującymi już od kilku miesięcy przepisami, które ich obejmą. O takim scenariuszu pisze branżowy portal mgr.farm.

Wszystko za sprawą ustawy nowelizującej prawo farmaceutyczne z 7 czerwca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1375), a dokładniej jej art. 11. Uchwalone przepisy przewidują zakaz łączenia działalności polegającej na obrocie produktami leczniczymi z wykonywaniem działalności leczniczej.

Przedsiębiorcy robiący biznes na obu polach, muszą wybrać to, na czym bardziej im zależy. Przepis ten został dodany jako element walki z nielegalnym wywozem leków. Coraz częściej bowiem wywóz odbywał się za pośrednictwem zakładanych tylko w tym celu przychodni. Zaopatrywały się one w leki w hurtowniach. Formalnie, by leczyć ludzi, w praktyce – by medykamenty wywieźć na Zachód i sprzedać znacznie drożej.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane