statystyki

200 placówek może zniknąć z mapy polskiej farmacji. W sierpniu kolejne zamieszanie wokół aptek

autor: Patryk Słowik27.05.2019, 07:40; Aktualizacja: 27.05.2019, 07:41
apteka

200 placówek może zniknąć z mapy polskiej farmacjiźródło: ShutterStock

A ludzie w nich pracujący z dnia na dzień stracą zatrudnienie. Wszystko przez to, że właściciele kilkuset aptek nie zapoznali się z obowiązującymi już od kilku miesięcy przepisami, które ich obejmą. O takim scenariuszu pisze branżowy portal mgr.farm.

Wszystko za sprawą ustawy nowelizującej prawo farmaceutyczne z 7 czerwca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1375), a dokładniej jej art. 11. Uchwalone przepisy przewidują zakaz łączenia działalności polegającej na obrocie produktami leczniczymi z wykonywaniem działalności leczniczej.

Przedsiębiorcy robiący biznes na obu polach, muszą wybrać to, na czym bardziej im zależy. Przepis ten został dodany jako element walki z nielegalnym wywozem leków. Coraz częściej bowiem wywóz odbywał się za pośrednictwem zakładanych tylko w tym celu przychodni. Zaopatrywały się one w leki w hurtowniach. Formalnie, by leczyć ludzi, w praktyce – by medykamenty wywieźć na Zachód i sprzedać znacznie drożej.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane