Branża rolna i przemysł produkcji spożywczej protestuje przeciwko ustawie antyodorowej

autor: Patryk Słowik14.05.2019, 18:00
Przedstawiciele biznesu nie ukrywają, że są rozczarowani, iż tak istotny dla nich projekt nie był wcześniej z nimi skonsultowany.

Przedstawiciele biznesu nie ukrywają, że są rozczarowani, iż tak istotny dla nich projekt nie był wcześniej z nimi skonsultowany.źródło: ShutterStock

Kilkadziesiąt organizacji reprezentujących przede wszystkim branżę rolną i przemysł produkcji spożywczej protestuje przeciwko ustawie antyodorowej, którą przygotowało Ministerstwo Środowiska. Biznes uważa, że jakkolwiek istnieje potrzeba ochrony ludzi przed smrodem, to należy wybrać rozwiązania nieuderzające w sens prowadzenia przez niego działalności.

Chodzi o projekt ustawy o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może się wiązać z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej. Ministerstwo proponuje w nim, by duże obiekty chowu lub hodowli zwierząt znajdowały się od zabudowy mieszkaniowej o co najmniej 500 m.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane