statystyki

Brak informacji o cenniku za doręczenie paczki? Firma zapłaci karę

autor: Małgorzata Kryszkiewicz26.02.2019, 08:13; Aktualizacja: 26.02.2019, 08:15
kurier, paczka, przesyłka

Kara nie będzie mogła przekroczyć 2 proc. przychodu z działalności, osiągniętego przez operatora w roku poprzedzającym jej wymierzenie.źródło: ShutterStock

Uchybienie corocznemu obowiązkowi przekazania prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej publicznych cenników opłat za doręczenie paczek będzie zagrożone karą finansową, której maksymalna wysokość nie będzie mogła przekroczyć 2 proc. przychodu osiągniętego przez operatora w roku obrotowym poprzedzającym wymierzenie kary. Tak wynika z przygotowanego przez ministra infrastruktury projektu wprowadzającego zmiany w prawie pocztowym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2188) oraz w prawie telekomunikacyjnym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1954 ze zm.).

Zmiany mają pozwolić na prawidłowe wykonanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie transgranicznych usług doręczania paczek (Dz.Urz. UE L 112/19).

Akt ten nałożył na operatorów świadczących takie usługi obowiązek corocznego przekazywania odpowiedniemu krajowemu organowi (w Polsce jest nim prezes UKE) informacji na temat prowadzonej działalności. 


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane