statystyki

Patrioty oddalają się od linii Wisły

autor: Maciej Miłosz18.02.2019, 08:05; Aktualizacja: 18.02.2019, 08:05
Przed zawarciem wartego ponad 16 mld zł kontraktu na zakup dwóch baterii mającego chronić polskie niebo systemu Patriot podpisano umowę ramową w kwestii offsetu.

Przed zawarciem wartego ponad 16 mld zł kontraktu na zakup dwóch baterii mającego chronić polskie niebo systemu Patriot podpisano umowę ramową w kwestii offsetu.źródło: ShutterStock

Zakup kolejnych baterii systemu Patriot przeciąga się w czasie. Przeszkodą są niepodpisane umowy na offset, ograniczone środki i brak zdecydowania w MON.

Jeszcze niedawno w resorcie obrony przymierzano się do tego, by kontrakt na kolejne baterie systemu Patriot podpisać podczas wrześniowych targów zbrojeniowych w Kielcach. Jednak w ostatnich tygodniach proces zakupu radykalnie zwolnił. Kluczowe dokumenty w tej sprawie nie są wysyłane z MON za Atlantyk i wydaje się, że szanse na podpisanie umowy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi są iluzoryczne.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • Rezewista(2019-02-18 17:53) Zgłoś naruszenie 80

  Sprzęt, na wystawę, do salonów, może być bez offsetu.Sprzęt na pole walki, ciężko pracujący, podlegający częstej destrukcji, musi bazować na PRODUKCJI KRAJOWEJ I SERWISIE KRAJOWYM, NAJLEPIEJ W CAŁOŚCI. Nie można przeciwnikowi powiedzieć, teraz robimy przerwę na miesiąc, czy dwa, bo musimy zaczekać na; rakiety, koło, skrzynię biegów,,..czy inne elementy zza oceanu - WTEDY PRZECIWNIK WPADNIE W ŚMIECH I PRZYKRYJE NAS CZAPKAMI.

  Odpowiedz
 • Popo(2019-02-18 21:00) Zgłoś naruszenie 20

  Kupic technologie i robic w kraju tak jak rezerwsita mowi. Nie musi to byc technika z usa.

  Odpowiedz
 • Najważniejsze(2019-02-19 10:34) Zgłoś naruszenie 10

  .... to odsunąć polytyków od służb mundurowych !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane