statystyki

Patrioty oddalają się od linii Wisły

autor: Maciej Miłosz18.02.2019, 08:05; Aktualizacja: 18.02.2019, 08:05
Przed zawarciem wartego ponad 16 mld zł kontraktu na zakup dwóch baterii mającego chronić polskie niebo systemu Patriot podpisano umowę ramową w kwestii offsetu.

Przed zawarciem wartego ponad 16 mld zł kontraktu na zakup dwóch baterii mającego chronić polskie niebo systemu Patriot podpisano umowę ramową w kwestii offsetu.źródło: ShutterStock

Zakup kolejnych baterii systemu Patriot przeciąga się w czasie. Przeszkodą są niepodpisane umowy na offset, ograniczone środki i brak zdecydowania w MON.

Jeszcze niedawno w resorcie obrony przymierzano się do tego, by kontrakt na kolejne baterie systemu Patriot podpisać podczas wrześniowych targów zbrojeniowych w Kielcach. Jednak w ostatnich tygodniach proces zakupu radykalnie zwolnił. Kluczowe dokumenty w tej sprawie nie są wysyłane z MON za Atlantyk i wydaje się, że szanse na podpisanie umowy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi są iluzoryczne.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • Rezewista(2019-02-18 17:53) Zgłoś naruszenie 80

  Sprzęt, na wystawę, do salonów, może być bez offsetu.Sprzęt na pole walki, ciężko pracujący, podlegający częstej destrukcji, musi bazować na PRODUKCJI KRAJOWEJ I SERWISIE KRAJOWYM, NAJLEPIEJ W CAŁOŚCI. Nie można przeciwnikowi powiedzieć, teraz robimy przerwę na miesiąc, czy dwa, bo musimy zaczekać na; rakiety, koło, skrzynię biegów,,..czy inne elementy zza oceanu - WTEDY PRZECIWNIK WPADNIE W ŚMIECH I PRZYKRYJE NAS CZAPKAMI.

  Odpowiedz
 • Popo(2019-02-18 21:00) Zgłoś naruszenie 20

  Kupic technologie i robic w kraju tak jak rezerwsita mowi. Nie musi to byc technika z usa.

  Odpowiedz
 • Najważniejsze(2019-02-19 10:34) Zgłoś naruszenie 10

  .... to odsunąć polytyków od służb mundurowych !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane