statystyki

Po CBA czas na CBŚ. Teraz do drzwi pukają policjanci

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Justyna Piszczatowska14.02.2019, 08:40; Aktualizacja: 14.02.2019, 08:43
Mówiono, że Z. zlecał ludziom z GPO prace na swojej posesji

Mówiono, że Z. zlecał ludziom z GPO prace na swojej posesjiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Cezary Aszkielowicz Agencja Gazeta

Po CBA czas na CBŚ. Wczoraj to jego funkcjonariusze dokonywali zatrzymań. M.in. przyszli po Sławomira Z., prezesa PGE Energia Odnawialna.

Centralne Buro Śledcze Policji pod nadzorem Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadziło wczoraj czynności na terenie m.in. gminy Bogatynia. Rzeczniczka CBŚP komisarz Iwona Jurkiewicz potwierdza nam, że doszło do zatrzymań, ale na tym etapie postępowania nie będą przekazywane żadne informacje. Nie było zagrożenia dla osób postronnych ani zatrzymywanych, akcja była błyskawiczna – usłyszeliśmy tylko w CBŚP.

Jednym z zatrzymanych był prezes PGE Energia Odnawialna Sławomir Z., który wcześniej szefował spółce Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK). Trzeba jednak podkreślić, że jego kłopoty są związane z działalnością w okresie, kiedy jeszcze nie pracował w spółkach PGE. W latach 2012–2014 był członkiem zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (GPO) w Bogatyni. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o nieprawidłowości przy gospodarce śmieciami. Jak podaje lokalna TV Bogatynia, wśród zatrzymanych wczoraj osób są również byli samorządowcy. We wrześniu 2018 r. „Tygodnik Solidarność” pisał, że Z. zlecał pracownikom GPO prace wykończeniowe swojej posesji – po publikacji Z. w oświadczeniu zapowiedział sprawę w sądzie przeciwko gazecie.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane