statystyki

Kryptowalutowy biznes bez konta w banku

autor: Patryk Słowik09.01.2019, 07:50; Aktualizacja: 09.01.2019, 07:59
BitCoin

BitCoinźródło: ShutterStock

Finansowe korporacje nie muszą prowadzić rachunków przedsiębiorcom zajmującym się obrotem kryptowalutami – uznało Ministerstwo Finansów.

Niezasadna byłaby zmiana przepisów zmierzająca do karania banków za zamykanie prowadzonych rachunków bankowych. Relacje bank–klient oparte są przecież na zasadzie swobody umów, a zatem do tanga trzeba dwojga. Tak w skrócie można podsumować stanowisko resortu finansów. To odpowiedź na petycję złożoną przez przedstawicieli branży kryptowalutowej.

Banki przeciw bitcoinowi

Sprawa zaczęła się na przełomie 2017 i 2018 r. Wówczas kilka banków zaczęło wypowiadać umowy swoim niektórym klientom. Powód? Klienci ci zajmowali się profesjonalnie obrotem kryptowalutami. A, jak wskazywały korporacje, działalność taka jest szczególnie zagrożona praniem pieniędzy oraz ryzykiem finansowania terroryzmu.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • KORYTO PLUS(2019-01-09 11:58) Zgłoś naruszenie 10

    Moze wpisac wieruszeke pisu na czarna liste i ciekawe co zrobia bez konta w zadnym banku.

    Odpowiedz
  • Barti(2019-01-11 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Niby nie trzeba ale, żeby skorzystać z giełdy w 99% przypadków trzeba mieć konto. Najlepiej skorzystać z jakiegoś zestawienia kont bankowych przez internet jak na https://procredito.pl/konta-bankowe/konto-bankowe-przez-internet i wybrać bank przyjazny kryptowalutom.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane