Zatory płatnicze: 10 proc. przedsiębiorstw nie udaje się odzyskać zaległych płatności

07.01.2019, 09:51; Aktualizacja: 07.01.2019, 10:20
Najwięcej, bo ponad jedna czwarta przedsiębiorstw notujących straty z powodu braku płatności za dostarczone towary czy zrealizowane usługi wskazuje, że nie odzyskuje do 5% należnych im pieniędzy.

Najwięcej, bo ponad jedna czwarta przedsiębiorstw notujących straty z powodu braku płatności za dostarczone towary czy zrealizowane usługi wskazuje, że nie odzyskuje do 5% należnych im pieniędzy.źródło: ShutterStock

Dwie na trzy firmy czekające ponad 60 dni na płatność od partnera biznesowego nie dostają całości należności, wynika z badania BIG InfoMonitor na temat zatorów płatniczych. Średnio tracą co czwartą złotówkę z przeterminowanej kwoty. Co dziesiątej z poszkodowanych firm zdarza się nie odzyskać nic.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • ciekawy(2019-02-15 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak przy takich niskich pensjach i rotacji pracowników w UOKiK uda m się znaleźć 160 chętnych do pracy.

    Odpowiedz
  • Polska to nienormalność.(2019-01-07 18:57) Zgłoś naruszenie 10

    Najwiecej z pieniędzy to traciła Gieldowa Firma Bioooo- jakość która inwestował rzekomo w Chinach w probiotyki i budowała tam fabryki stodoły typu : Miś Barejii przez firmy zależne, którym stale i permanentnie pożyczała duże kwoty o czy informowała Inwestorów ale nigdy o Ich spłacaniu co rodzi podejrzenie celowego wyprowadzania kasy przez kolesi dla kolesi . Kolejne serie ,edycje akcji wypuściła za zgoda GPW tyle że koszt papieru na nie wydane przewyższył jej oficjalna wartość a cena dołowała z kilkuset złotek od kilku groszy po wielu splitach. Zarząd GPW się przyglądał ,przyglądłą ,przyglądał -każdy widział Amber Gold ale Biotka nikt. do dziś nie widzi i nie chce widzieć.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane