Przetargi regulowane na nowo. Sprawdź, co zmieni się w prawie zamówień publicznych

autor: Sławomir Wikariak07.01.2019, 07:13; Aktualizacja: 07.01.2019, 08:12
Za dwa tygodnie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przedstawi pełen projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych.

Za dwa tygodnie Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przedstawi pełen projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych.źródło: ShutterStock

Większa równowaga stron, obowiązkowa waloryzacja wynagrodzenia przy dłuższych kontraktach i wypłacanie zaliczek – te propozycje zmian w przepisach są chwalone przez ekspertów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • przerwa śniadaniowa(2019-01-07 09:33) Zgłoś naruszenie 70

    Szanowny Autorze, niestety muszę negatywnie odnieść się do treści artykułu. Błędna jest postawiona teza że "Przedsiębiorcy będą więc mogli zakwestionować chociażby postanowienia specyfikacji czy bezpodstawne unieważnienie przetargu, do czego dzisiaj nie mają prawa" Warunki udziału w postępowaniu oraz opis przedmiotu zamówienia jak i wszelkie inne zapisy SIWZ wraz z wzorem umowy można skarżyć w każdym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (zarówno powyżej, jak i poniżej progów unijnych). Ogranicza to tylko termin otwarcia ofert. Błędne jest również w artykule twierdzenie dot. waloryzacji. Obowiązek wprowadzania waloryzacji w umowach na roboty budowlane trwające ponad 12 miesięcy obowiązuje już chyba od 2014 r. zmienia się tylko podstawa jej dokonywania. Przykro mi ale GDDKiA nie jest żadnym autorytetem w tych sprawach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane