Kłopoty rodzinnej firmy byłego prezesa GetBacku

autor: Bartek Godusławski03.12.2018, 08:15; Aktualizacja: 03.12.2018, 08:18
GetBack

GetBackźródło: ShutterStock

Biznesy rodziny Konrada K. chylą się ku upadkowi. Właśnie do jednej ze spółek z komornikiem przyszła... Bożena S. , która zasiadała w zarządzie GetBacku.

13 grudnia minie pół roku od momentu, w którym były prezes GetBacku Konrad K. trafił do aresztu. W tym czasie wyszło na jaw wiele nieprawidłowości i oszustw, które miały miejsce w spółce pod jego kierownictwem. W sumie zarzuty w sprawie wrocławskiego windykatora ma już 20 osób. Prokuratura pozabezpieczała im majątki. Zatrzymanie K. uderzyło też rykoszetem w jego firmy rodzinne. Część z nich znajduje się dzisiaj na granicy bankructwa i chce ochrony sądu przed wierzycielami. Chwieje się też kolejna z nich, i to za sprawą innego członka zarządu GetBacku Bożeny S. Chodzi o Basel Olten Pharm (BOP), firmę z branży kosmetycznej. Obecnie mierzy się z masowym żądaniem wykupu obligacji. Wartość niespłaconych papierów to ok. 52 mln zł, a liczba obligatariuszy sięga 500 osób. Od września bieżącego roku BOP nie jest w stanie uiszczać również należnych obligatariuszom odsetek od obligacji.

Tydzień temu do spółki wpłynęło zawiadomienie o wszczęciu przez Bożenę S. postępowania zabezpieczającego na kwotę 886 tys. zł (razem z odsetkami i innymi kosztami). S. to były członek zarządu wrocławskiego windykatora odpowiadający za kwestie finansowe.

– Z informacji uzyskanych od pełnomocnika Bożeny S. wynika, iż obligatariuszka zamierza zająć majątek Basel Olten Pharm. W taki sposób, by uzyskać zaspokojenie całej swojej należności. Wspomnieć należy, iż postępowanie zabezpieczające stanowi przedwstęp dla postępowania egzekucyjnego. Oznacza to, iż w momencie uzyskania przez S. tytułu wykonawczego wszczęta zostanie egzekucja komornicza, na podstawie której wcześniej zajęte elementy majątku spółki posłużą do zaspokojenia wierzytelności S. – informuje nas BOP.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (7)

 • liberacze(2018-12-03 08:51) Zgłoś naruszenie 133

  Niech się zwróci do Leszka Czarneckiego, prawdziwego własciciela i winnego wyszlamowaniu Getback. Tam znajdzie odpowiedniie ilości zasobów, może nie w Polsce ale w USA już na pewno. Amerykański system prawny dopuszcza dochodzenie roszczeń od amerykańskich obywateli jak się udowodni związki kapitałowe z oszustwami poza ameryką..

  Odpowiedz
 • Mecenas(2018-12-03 09:49) Zgłoś naruszenie 180

  skąd się biorą tacy frajerzy ? Firma zarejestrowana w 2016 r i wypuszcza obligacje za 52 mln zł i ... są chętni na ich objęcie ?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • sdd(2018-12-03 09:59) Zgłoś naruszenie 90

  no tak! a poszkodowani przez "getback" najpierw z łapami lecą do budżetu państwa, czyli do emerytów z emeryturami 1000 miesięcznie i do ratowników medycznych SZUJE - jeszcze raz wyciągniecie łapy do budżetu państwa powinno się je poobcinać

  Odpowiedz
 • taki walecdrogowy(2018-12-03 18:54) Zgłoś naruszenie 21

  GP to interes POkradniemy i tak piszecie o tej aferze. Nie macie wstydu.

  Odpowiedz
 • i to by było na tyle(2018-12-03 20:18) Zgłoś naruszenie 02

  Kupujący obligacje to nic innego jak żądni zysku, posiadający zbyt dużą kasę spryciarze. Nie zapracowali jej uczciwie, mają ją na takich samach zasadach jak większość bogaczy po 1989 r. Sukces GetBacku /założony w 2012r./ zwiódł Bożenę S. Basel Olten Pharm (BOP założony w 2016/). Powinna wiedzieć, że kłamstwem i oszustem świat przejedzie ale już nie wróci. Poszkodowani przez GetBack, chcą to samo co poszkodowani przez SKOK-i, za niegospodarność zarządu zapłacił BFG. PO tak pokierowała. Czyli PO chroniło oszustów z PiS. Wszyscy zaś u koryta od 1989 r. rozdają kasę czarnej mafii, PiS imprezowało ostatnio w Toruniu. Czyli nie ma to jak okradanie emeryta, niepełnosprawnych, kobiet zgodnie z prawem.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane