KE chce obciąć fundusze dla Polski. Ale Rada UE na to nie pozwala

autor: Grzegorz Osiecki, Magdalena Cedro29.11.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.11.2018, 07:57
Obawy rodzi prawna kolizja mechanizmu z traktatem.

Obawy rodzi prawna kolizja mechanizmu z traktatem.źródło: ShutterStock

Instytucja sprzeciwia się powiązaniu wypłaty unijnych środków z praworządnością. W batalii o pieniądze z nowego budżetu UE, w której kluczową rolę odegrają premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Warszawa nieoczekiwanie zyskała ważnego sojusznika.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • United State od Europe(2018-11-29 10:50) Zgłoś naruszenie 4217

    Niech żyją Stany Zjednoczone Europy, a w tym wspólne wartości jak np. brak niewolnictwa, brak odpowiedzialności zbiorowej (np u nas ostatnio barbarzyńsko zhańbiono i ukarano zbiorowo 50 tys emerytów policyjnych) . Jestem ZA skutecznymi europejskimi mechanizmami karania lokalnych ciemiężców łamiących te wartości.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • o(2018-11-29 09:15) Zgłoś naruszenie 2924

    czy się doczekamy, że KE odpierniczy się od Polski, niech zajmą się Francją, Niemcami, niech zobacza jaka jest tam demokracja i wolnośc mediów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gość(2018-11-29 11:10) Zgłoś naruszenie 1422

    Najwyższy już czas opuścić tą neosowiecką organizacją pod protektoratem Niemiec i zarządzaną przez skomuszałych złotoustych cyników i cwaniaków (w tym nieuków i pijaków) z partyjnego nadania, reprezentujących wyłącznie interesy własne (przede wszystkim) i swych mocodawców.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2018-11-29 16:02) Zgłoś naruszenie 129

    Żal czytać te komentarze.... UE zla, sowiecka i inne dyrdymały obrażające zwykły rozsądek... Unia dobra, kiedy daje kasę? A jak chce aby Polska przestrzegała TRAKTATU o przyłączeniu to zła?! MY, Polacy (a nie jakieś ruskie trolle) chcieliśmy przystąpienia do Unii Europejskiej, właśnie dlatego, aby Polska nie była osamotniona wobec zakusów Rosji! Głosowałam za przystąpieniem i cały czas jestem za Unią. Biurokracja, owszem, jest. Ale i tak mniejsza niż u nas! Gdyby nie UE, szyszka pisowska wycięłaby do gołej ziemi nasz skarb narodowy, Puszczę Białowieską!! Gdyby nie UE, sytuacja w naszym wymiarze sprawiedliwości była by 100 razy gorsza niż jest - a jest bardzo, bardzo zła, dzięki "dobrej" zmianie! Tylko Unia powstrzymuje te pijawy przed wypiciem z nas całej krwi i zrobieniem z nas niewolników! Mielibyśmy już kraj jak u Orwella, gdyby nie Unia!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jan(2018-11-29 10:18) Zgłoś naruszenie 1119

    Trzeba tylko czasu kiedy się rozleci... drugi ZSRR

    Odpowiedz
  • Karaol(2018-11-29 13:42) Zgłoś naruszenie 1110

    Stany są federacją,podobnie jak Rosja.Chiny,Indie,Brazylia są kilkuset milionowymi wieloetnicznymi krajami.Z krajów europejskich rywalizować z nimi gospodarczo są w stanie Niemcy,mniej GB i Francja.Reszta pojedynczo się nie liczy.Niemcy i Francja,Skandynawia oraz Beneluks na pewno w UE pozostaną. Reszta może samodzielnie pokazać na co ich stać.Wolna droga.

    Odpowiedz
  • fisher(2018-11-29 09:50) Zgłoś naruszenie 1018

    doczekamy czasow gdy bolszewia zacznie szanowac zasady praworzadnosci wlaczajac w to Konstrytucje ?? na razie miernoty pokroju Budynia/Adriana, zera, pzprowskich zlogow prokuratorskich, wolfgangowej przybledy i ********** prowadzacego demoluja nam ustroj

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polska to państwo nie jakiś twór polityczny(2018-11-30 07:51) Zgłoś naruszenie 40

    Nie można od faktu, iż w danym momencie jest u władzy taka czy inna Partia serwować tą czy inną ilość funduszy. UE to Unia Państw...A nie Unia Partii tych czy innych!!!!

    Odpowiedz