Kolesiostwo wraca do łask. Znajomości cenniejsze niż kompetencje

autor: Sebastian Stodolak16.11.2018, 09:00; Aktualizacja: 16.11.2018, 14:02
Kapitalizm kolesiów w Polsce zanika. Bogiem a prawdą, nawet mnie jest trudno uwierzyć w to ostatnie. Jeszcze trudniej przychodzi mi wiara, że wspólne wysiłki wszystkich ekip rządzących, by ten „skandaliczny” trend zatrzymać (choćby poprzez rozbudowywanie uzależniającej biznes biurokracji), spełzły na niczym.

Kapitalizm kolesiów w Polsce zanika. Bogiem a prawdą, nawet mnie jest trudno uwierzyć w to ostatnie. Jeszcze trudniej przychodzi mi wiara, że wspólne wysiłki wszystkich ekip rządzących, by ten „skandaliczny” trend zatrzymać (choćby poprzez rozbudowywanie uzależniającej biznes biurokracji), spełzły na niczym.źródło: ShutterStock

Po co biznesmenom pomoc państwa? Wygląda na to, że po nic. W ciągu ostatnich 30 lat najbardziej spektakularne kariery robili ci, którzy z niej nie korzystali. Niestety, grozi nam powrót kolesiostwa.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze FB:

Komentarze (24)

  • mydlicie oczy(2018-11-16 09:10) Zgłoś naruszenie 638

    Ludzie z przeszłością w PRL/PZPR uwłaszczyli się na majątku Skarbu Państwa wraz z elitą Solidarności. Teraz korzystają na tym w dużej mierze ich dzieci lub wnuki. Te dzieci i wnuki są duchowymi spadkobiercami swoich rodzinnych beneficjentów, będą bronić ich, będą bronić swego i będą bronić wszystkich im podobnych, gdyby ktoś chciał walczyć z układem pookrągłostołowym.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • T1000(2018-11-16 10:31) Zgłoś naruszenie 595

    Kolesiostwo nie wraca, ono jest częśćią mentalności w tyn narodzie. Dlatego dogonienie Zachodu jest niemożliwe.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emeryt(2018-11-16 09:38) Zgłoś naruszenie 4219

    PIS to " zgraja kolesi " ................................i kupczenie polityczne za pieniądże z budżetu czyli podatników!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-11-16 12:04) Zgłoś naruszenie 3618

    Dawniej byli to kolesie z UB, SB lub PZPR. Teraz są to kolesie z PiS-u. Widzicie jakąś zasadniczą zmianę.?..... 😁

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emigrant(2018-11-16 20:28) Zgłoś naruszenie 230

    Czym głupszy , posłuszny,bez swojego zdania -tym lepszy.Tylko tacy robią kariery i wielkie pieniądze w tym kraju..

    Odpowiedz
  • Roman(2018-11-16 12:18) Zgłoś naruszenie 192

    Wiekszość ogromnych biznesów w tym kraju opiera się na sprzerzeniu pomiedzy plutokracją(biznes) a urzednikami państwowymi którzy stosują monopol na przemoc,niszczać obiecujące firmy i pracowitych ludzi narodu polskiego poprzez nasyłanie na nich instytucji 3 literowych np. KAS. Gdyby państwo wróciło do ustawy Wilczka z 1989 r o działalności gospodarczej i uwolniło potencjał Narodu polskiego(obnizenie podatków,zaprzestanie nękania przez 3 literowe instytucje,zmiana warunków wydawania koncesji) w ciągu 5-10 lat z listy 100 najbogatszych pozostało by 5-10 % nazwisk.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-11-16 22:27) Zgłoś naruszenie 180

    Jak wraca , jak nigdzie się nie ruszało ???

    Odpowiedz
  • Blix(2018-11-17 16:57) Zgłoś naruszenie 156

    Kolesiostwo to zwłaszcza za czasów PO miało się dobrze. To były tłuste lata dla kolesi! Pamiętacie rozmowy kolesi na cmentarzach? A wiecie, że za PO sprzedano setki ostatnich państwowych firm, zakładów, uzdrowisk prawie za bezcen - pod hasłem prywatyzacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Chicago(2018-11-16 11:18) Zgłoś naruszenie 1311

    1/8 najbogatszych Polaków to byli TW, a redaktor poważnej gazety cieszy się, że zaltak mało. A rząd Konga jest dumny, że krokodyle pożerają coraz mniej ludzi.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-11-16 18:54) Zgłoś naruszenie 108

    stodolak - liberałom, już dziękujemy...

    Odpowiedz
  • Tadek(2018-11-18 10:50) Zgłoś naruszenie 90

    Wystarczy spojrzeć na administrację państwową - tam rekrutacja jest nie pod potrzeby, ale człowieka.

    Odpowiedz
  • realista(2018-11-16 20:25) Zgłoś naruszenie 77

    Bert - jesteś jak gołębica !!! Gdyby głupota miała skrzydła , latałaby niczym gołębica . Płycizna intelektualna sięgnęła dnia - niestety.........................................

    Odpowiedz
  • a(2018-11-17 18:53) Zgłoś naruszenie 60

    Tu jest oligarchia, Rosja i Ukraina. A miała być Europa.

    Odpowiedz