statystyki

Doradca restrukturyzacyjny do restrukturyzacji

autor: Szymon Cydzik05.11.2018, 07:29; Aktualizacja: 05.11.2018, 07:31
Autor petycji zwraca uwagę, że dowodem na trudności z wejściem do zawodu jest mała liczba doradców (ok. 1300).

Autor petycji zwraca uwagę, że dowodem na trudności z wejściem do zawodu jest mała liczba doradców (ok. 1300).źródło: ShutterStock

By uzyskać licencję doradcy restrukturyzacyjnego, trzeba przynajmniej trzy lata zarządzać majątkiem przedsiębiorstwa. To utrudnia dostęp do zawodu.

Na początku października do Sejmu wpłynęła petycja w sprawie uchylenie art. 3 ust. 1 pkt 6 ustawy z 15 czerwca 2007 r. o licencji doradcy restrukturyzacyjnego (Dz.U. z 2016 r. poz. 883 ze zm.). Stanowi on, że licencję doradcy restrukturyzacyjnego może uzyskać osoba fizyczna, która w ciągu 15 lat przez co najmniej trzy lata zarządzała majątkiem upadłego, przedsiębiorstwem lub jego wyodrębnioną częścią w Polsce, krajach UE, Szwajcarii, Europejskiej Strefy Wolnego Handlu i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Autor petycji (anonimowy) podnosi, że takie wymagania to problem dla młodych osób. By zostać doradcą restrukturyzacyjnym, już w trakcie studiów powinni oni na trzy lata otworzyć firmę. Absurd polega na tym, że może to być jakakolwiek działalność, nawet taka, która nie ma nic wspólnego z doradztwem restrukturyzacyjnym.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane