statystyki

Wielka jastrzębska wojna kadrowa

autor: Karolina Baca-Pogorzelska29.10.2018, 08:51; Aktualizacja: 29.10.2018, 08:56
Pozostanie Ozona na stanowisku to zwycięstwo związków zawodowych, które pierwszy raz w górniczej historii murem stanęły za szefem firmy.

Pozostanie Ozona na stanowisku to zwycięstwo związków zawodowych, które pierwszy raz w górniczej historii murem stanęły za szefem firmy.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: JSW

Drugi raz nie powiodło się zwolnienie Daniela Ozona, prezesa JSW. W efekcie minister Krzysztof Tchórzewski może stracić kontrolę nad firmą.

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej obradowała w piątek kilka godzin – w myśl porządku obrad, z którego wypadł punkt piąty o zmianach w zarządzie. Tydzień wcześniej, gdy ogłoszono porządek, taki punkt tam był, by po kilku godzinach zniknąć. Minister energii nie odpuścił i w poniedziałek wymienił wiceprzewodniczącego rady, by mieć pewność, że w głosowaniu będzie 6:4.

– Tchórzewski nie może wybaczyć Ozonowi tego, że nie kupił będącego w finansowych tarapatach Polimeksu Mostostal. Siedlecki zakład jest bliski sercu ministra – tłumaczy nasz informator. Tchórzewski jest szefem PiS w okręgu siedlecko-ostrołęckim. I to Polimex był jedną z głównych przyczyn wrześniowej próby odwołania prezesa.

Druga odsłona gry o głowę Ozona toczyła się w czwartek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Na spotkaniu nie było prezesa Jarosława Kaczyńskiego. – Ale całość przypominała proces – mówi osoba znająca sprawę. Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek powiedziała, że odwołania nie będzie. I nie było.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane