statystyki

Wielka jastrzębska wojna kadrowa

autor: Karolina Baca-Pogorzelska29.10.2018, 08:51; Aktualizacja: 29.10.2018, 08:56
Pozostanie Ozona na stanowisku to zwycięstwo związków zawodowych, które pierwszy raz w górniczej historii murem stanęły za szefem firmy.

Pozostanie Ozona na stanowisku to zwycięstwo związków zawodowych, które pierwszy raz w górniczej historii murem stanęły za szefem firmy.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: JSW

Drugi raz nie powiodło się zwolnienie Daniela Ozona, prezesa JSW. W efekcie minister Krzysztof Tchórzewski może stracić kontrolę nad firmą.

Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej obradowała w piątek kilka godzin – w myśl porządku obrad, z którego wypadł punkt piąty o zmianach w zarządzie. Tydzień wcześniej, gdy ogłoszono porządek, taki punkt tam był, by po kilku godzinach zniknąć. Minister energii nie odpuścił i w poniedziałek wymienił wiceprzewodniczącego rady, by mieć pewność, że w głosowaniu będzie 6:4.

– Tchórzewski nie może wybaczyć Ozonowi tego, że nie kupił będącego w finansowych tarapatach Polimeksu Mostostal. Siedlecki zakład jest bliski sercu ministra – tłumaczy nasz informator. Tchórzewski jest szefem PiS w okręgu siedlecko-ostrołęckim. I to Polimex był jedną z głównych przyczyn wrześniowej próby odwołania prezesa.

Druga odsłona gry o głowę Ozona toczyła się w czwartek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Na spotkaniu nie było prezesa Jarosława Kaczyńskiego. – Ale całość przypominała proces – mówi osoba znająca sprawę. Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek powiedziała, że odwołania nie będzie. I nie było.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane