Poczta Polska chce 890 mln zł za dostarczanie listów z sądów i prokuratur

autor: Elżbieta Rutkowska24.10.2018, 08:07; Aktualizacja: 24.10.2018, 08:10
poczta-skrzynka-pocztowa

Dołączenie do zamówienia prokuratur nie tłumaczy podwyżki ceny jednostkowej.źródło: ShutterStock

Operator oczekuje trzy razy większego wynagrodzenia niż obecnie. To i tak mniej, niż zamawiający przeznaczył na ten cel.

Na usługi pocztowe resort sprawiedliwości był gotów wydać 1,23 mld zł brutto. Poczta Polska zaproponowała 890,69 mln zł – za przyjmowanie, transport i doręczanie przesyłek w kraju i za granicą oraz zwrot przesyłek niedoręczonych w ciągu trzech lat. Była jedynym oferentem.

Ponieważ żądana cena mieści się w przyjętym przez resort zakresie, prawdopodobieństwo, że PP nie wygra przetargu, jest znikome. Stałoby się tak tylko w przypadku braków formalnych w złożonych przez Pocztę dokumentach – wtedy postępowanie zostałoby unieważnione. Otwarcie oferty nastąpiło wczoraj i obecnie trwa jej analiza. Według prowadzącego przetarg Centrum Zakupów dla Sądownictwa zostanie zakończona „jak najszybciej”.

Nowy kontrakt ma obowiązywać od 1 marca 2019 r., czyli zaraz po zakończeniu obecnego, także trzyletniego – wartego 293 mln zł. Czy usługi operatora tak bardzo zdrożały, bo odkąd InPost wycofał się z rynku listów, nie ma konkurencji?


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • ert@ert-blog.pl(2018-10-24 22:30) Zgłoś naruszenie 20

    Są usługi publiczne które winny być non profit - państwo za nie odpowiada, poczta do nich należy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane