statystyki

Ministerstwo Finansów zmienia kurs

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki10.09.2018, 07:59; Aktualizacja: 10.09.2018, 08:42
W najbliższej przyszłości kluczowa będzie walka z agresywnymi optymalizacjami podatkowymi.

W najbliższej przyszłości kluczowa będzie walka z agresywnymi optymalizacjami podatkowymi.źródło: ShutterStock

Wiceministra finansów Pawła Gruzę może zastąpić Filip Świtała. To dla MF cezura zamykająca etap uszczelniania systemu podatkowego.

Odejście odpowiadającego za podatki Pawła Gruzy do zarządu KGHM w symboliczny sposób domyka etap zmian legislacyjnych, których celem jest odbudowa dochodów podatkowych. Minister finansów Teresa Czerwińska lansuje swoją wizję podatków pod hasłem 3xP, czyli przejrzystość, prostota i przyjazność. To na nowym wiceministrze finansów spocznie ciężar przekucia idei w konkretne projekty ustaw.

Z informacji DGP wynika, że premier dostał już do zaakceptowania od szefowej resortu finansów kandydatów na to stanowisko. Gruza skończył pracę dla MF w niedzielę. Udało nam się ustalić, że wśród dwóch nazwisk przedstawionych Mateuszowi Morawieckiemu jest Filip Świtała, dyrektor departamentu systemu podatkowego w resorcie finansów. – To jeden z kandydatów, jesteśmy blisko decyzji – potwierdza DGP szef rządu. Nasi informatorzy z MF wskazują, że drugi kandydat to osoba spoza resortu.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane