statystyki

Nieużywany samochód także należy ubezpieczyć

autor: Patryk Słowik04.09.2018, 19:59; Aktualizacja: 05.09.2018, 07:52
Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny wypłacił najbliższym pasażerów odszkodowanie – łącznie ponad 400 tys. euro.

Ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny wypłacił najbliższym pasażerów odszkodowanie – łącznie ponad 400 tys. euro.źródło: ShutterStock

Postawienie nieubezpieczonego auta na terenie prywatnym nie zwalnia z odpowiedzialności cywilnej, gdy pojazd zostanie uruchomiony i wprowadzony do ruchu przez osobę trzecią. Wynika tak z wczorajszego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.

Sprawa, która legła u podstaw orzeczenia luksemburskich sędziów, jest z Portugalii. Alina Antónia Juliana była właścicielką pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Portugalii. Z powodu problemów zdrowotnych zaprzestała jednak jego prowadzenia i przechowywała go na podwórzu swojego domu (przy czym nie podjęła urzędowych kroków w celu wycofania maszyny z ruchu).

Syn kobiety postanowił jednak bez jej wiedzy i zezwolenia uruchomić auto. Skończyło się tragicznie: zarówno syn, jak i jego pasażerowie zginęli w wypadku.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2018-09-06 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Regularnie tankować - i rokrocznie , a najlepiej kilka razy w roku , robić przeglądy techniczne -- co nie , Myckowiecki ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane