Nowe przepisy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Przedsiębiorcy za podwójną gardą

autor: Patryk Słowik04.09.2018, 07:44; Aktualizacja: 04.09.2018, 08:42
Prawnicy zwracają uwagę na to, że w gruncie rzeczy nikt na razie nie wie, co będzie należało uznać za wyjątek od reguły.

Prawnicy zwracają uwagę na to, że w gruncie rzeczy nikt na razie nie wie, co będzie należało uznać za wyjątek od reguły.źródło: ShutterStock

Większe możliwości ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, ale też wyjątki od zasady, które trudno zrozumieć. Dziś weszła w życie nowelizacja ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Andrzej(2018-09-04 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    Z tym zniesieniem trzyletniego okresu zachowania tajemnicy przez pracowników byłbym ostrożny. Polskie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zarówno z 1926 jak i 1993 wydłużały w stosunku do byłych pracowników okres zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa odpowiednio o 2 lub 3 lata. Obecnie wobec uchylenia przepisu szczególnego pracownik niewątpliwie ma, stosownie do art. 100 KP obowiązek zachowania tej tajemnicy do zakończenia stosunku pracy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane