Wierzytelności można sprzedać bez informowania dłużnika

autor: Emilia Świętochowska08.08.2018, 08:02; Aktualizacja: 08.08.2018, 08:05
Bank postanowił pozbyć się wierzytelności na rzecz firmy windykacyjnej

Bank postanowił pozbyć się wierzytelności na rzecz firmy windykacyjnejźródło: ShutterStock

Sprzedaż długu firmie windykacyjnej bez uprzedniego poinformowania kredytobiorcy nie narusza prawa unijnego – uznał Trybunał Sprawiedliwości UE

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

  • cesja(2018-08-08 16:55) Zgłoś naruszenie 20

    A art. 509 i nast. polskiego kodeksu cywilnego nie obowiązują ?

    Odpowiedz
  • ABI(2018-08-08 08:13) Zgłoś naruszenie 21

    Ale jest też RODO !

    Odpowiedz
  • smok_wincenty(2018-08-08 15:14) Zgłoś naruszenie 24

    Biedny dłużniczek. Taki poszkodowany. Banki i inne instytucje finansowe go nękają i sprzedają jego długi. Ale kaskę przytulił najpierw bez słowa.

    Odpowiedz
  • cesja(2018-08-08 16:55) Zgłoś naruszenie 10

    A art. 509 i nast. polskiego kodeksu cywilnego nie obowiązują ?

    Odpowiedz
  • Kalin(2019-07-28 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Sprzedaż długu firmie windykacyjnej to nic strasznego. Moja zaległość została sprzedana do eos ksi i dużo łatwiej było się z nimi dogadać niż z firmą, w której ta zaległość powstała.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane