statystyki

Rolnicy chcą współpracować z Ursusem i KGHM

autor: Karolina Baca-Pogorzelska30.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:18
Rolnicy ze związku Solidarni podpisali w tej sprawie list intencyjny z Ursusem. Chcą, żeby w przedsięwzięcie włączyła się Polska Miedź.

Rolnicy ze związku Solidarni podpisali w tej sprawie list intencyjny z Ursusem. Chcą, żeby w przedsięwzięcie włączyła się Polska Miedź.źródło: ShutterStock

Biogazownie i bioelektrownie w Zagłębiu Miedziowym? To realne, ale potrzeba 0,5 mld zł.

Rolnicy ze związku Solidarni podpisali w tej sprawie list intencyjny z Ursusem. Chcą, żeby w przedsięwzięcie włączyła się Polska Miedź.

– List intencyjny z rolnikami to dopiero wstęp do dalszych działań. Pomysł jest taki, by wraz z nimi zawiązać spółkę z KGHM i nieco zmienić Zagłębie Miedziowe, a korzyści z tego będzie kilka – mówi DGP Andrzej Zarajczyk, przewodniczący rady nadzorczej Ursusa i jego główny udziałowiec. – Rolnicy musieliby zmienić profil upraw na rośliny energetyczne, z których można produkować brykiety i pelety albo zużywać je w biogazowniach. To będzie niewątpliwie kosztowny projekt, ale myślę, że KGHM na niego stać. Zwłaszcza że budowa sieci biogazowni czy bioelektrowni niewątpliwie poprawi bilans Polski, jeśli chodzi o odnawialne źródła energii. I to w momencie, gdy wykonanie zobowiązań jest zagrożone – dodaje.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Zeghar(2018-07-30 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ale kogoś poniosło... Według aktualnej listy na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa mamy w całym kraju 85 biogazowni rolniczych o łącznej mocy 100 MW. A oni chcą zmieścić 200 w Zagłębiu Miedziowym... A swoją drogą poziom abstrakcji tej propozycji mówi mi, że gdzieś tam w tle są goście z głogowskiej Pro Natury.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane