statystyki

Rolnicy chcą współpracować z Ursusem i KGHM

autor: Karolina Baca-Pogorzelska30.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:18
Rolnicy ze związku Solidarni podpisali w tej sprawie list intencyjny z Ursusem. Chcą, żeby w przedsięwzięcie włączyła się Polska Miedź.

Rolnicy ze związku Solidarni podpisali w tej sprawie list intencyjny z Ursusem. Chcą, żeby w przedsięwzięcie włączyła się Polska Miedź.źródło: ShutterStock

Biogazownie i bioelektrownie w Zagłębiu Miedziowym? To realne, ale potrzeba 0,5 mld zł.

Rolnicy ze związku Solidarni podpisali w tej sprawie list intencyjny z Ursusem. Chcą, żeby w przedsięwzięcie włączyła się Polska Miedź.

– List intencyjny z rolnikami to dopiero wstęp do dalszych działań. Pomysł jest taki, by wraz z nimi zawiązać spółkę z KGHM i nieco zmienić Zagłębie Miedziowe, a korzyści z tego będzie kilka – mówi DGP Andrzej Zarajczyk, przewodniczący rady nadzorczej Ursusa i jego główny udziałowiec. – Rolnicy musieliby zmienić profil upraw na rośliny energetyczne, z których można produkować brykiety i pelety albo zużywać je w biogazowniach. To będzie niewątpliwie kosztowny projekt, ale myślę, że KGHM na niego stać. Zwłaszcza że budowa sieci biogazowni czy bioelektrowni niewątpliwie poprawi bilans Polski, jeśli chodzi o odnawialne źródła energii. I to w momencie, gdy wykonanie zobowiązań jest zagrożone – dodaje.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Zeghar(2018-07-30 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ale kogoś poniosło... Według aktualnej listy na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa mamy w całym kraju 85 biogazowni rolniczych o łącznej mocy 100 MW. A oni chcą zmieścić 200 w Zagłębiu Miedziowym... A swoją drogą poziom abstrakcji tej propozycji mówi mi, że gdzieś tam w tle są goście z głogowskiej Pro Natury.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane