statystyki

Spiek z huty KGHM pod lupą prokuratury

autor: Karolina Baca-Pogorzelska23.07.2018, 06:33; Aktualizacja: 23.07.2018, 07:25
Huta Miedzi Głogów

Huta Miedzi Głogówźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Mieczyslaw Michalak AG

Śledztwo w sprawie awarii w Hucie Miedzi Głogów zostało przedłużone do 21 września.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy nadzoruje prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Polkowicach śledztwo w sprawie awarii w głogowskiej hucie z 3 października 2017 r. Jak poinformowała nas rzeczniczka legnickiej prokuratury Lidia Tkaczyszyn, zostało ono przedłużone, wciąż toczy się w sprawie. Śledczy czekają na opinie biegłych z Politechniki Wrocławskiej, przesłuchują kolejnych świadków i zabezpieczają dokumenty, choć od wypadku minęło ponad dziewięć miesięcy.

– Po zgromadzeniu wszystkich dowodów prokurator dokona prawnokarnej oceny zdarzenia, w tym prawnokarnej oceny zachowania osób odpowiedzialnych w Hucie Miedzi Głogów za jej funkcjonowanie, i podejmie decyzję co do sposobu zakończenia śledztwa – mówi Lidia Tkaczyszyn. Przyczyną awarii było oberwanie się spieku, czyli połączenia pyłów i metali, które osadzają się w procesie produkcyjnym. Kilkudziesięciotonowy spiek spadł na kocioł odzysknicowy, odpowiedzialny za schładzanie o odpylanie gazów z pieca, i spowodował jego rozszczelnienie. Efektem było zatrzymanie do 30 października produkcji w nowym, oddanym do użytku pod koniec 2016 r., największym na świecie piecu zawiesinowym, bo nie dało się do niego podawać koncentratu.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane