statystyki

Spiek z huty KGHM pod lupą prokuratury

autor: Karolina Baca-Pogorzelska23.07.2018, 06:33; Aktualizacja: 23.07.2018, 07:25
Huta Miedzi Głogów

Huta Miedzi Głogówźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Mieczyslaw Michalak AG

Śledztwo w sprawie awarii w Hucie Miedzi Głogów zostało przedłużone do 21 września.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy nadzoruje prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Polkowicach śledztwo w sprawie awarii w głogowskiej hucie z 3 października 2017 r. Jak poinformowała nas rzeczniczka legnickiej prokuratury Lidia Tkaczyszyn, zostało ono przedłużone, wciąż toczy się w sprawie. Śledczy czekają na opinie biegłych z Politechniki Wrocławskiej, przesłuchują kolejnych świadków i zabezpieczają dokumenty, choć od wypadku minęło ponad dziewięć miesięcy.

– Po zgromadzeniu wszystkich dowodów prokurator dokona prawnokarnej oceny zdarzenia, w tym prawnokarnej oceny zachowania osób odpowiedzialnych w Hucie Miedzi Głogów za jej funkcjonowanie, i podejmie decyzję co do sposobu zakończenia śledztwa – mówi Lidia Tkaczyszyn. Przyczyną awarii było oberwanie się spieku, czyli połączenia pyłów i metali, które osadzają się w procesie produkcyjnym. Kilkudziesięciotonowy spiek spadł na kocioł odzysknicowy, odpowiedzialny za schładzanie o odpylanie gazów z pieca, i spowodował jego rozszczelnienie. Efektem było zatrzymanie do 30 października produkcji w nowym, oddanym do użytku pod koniec 2016 r., największym na świecie piecu zawiesinowym, bo nie dało się do niego podawać koncentratu.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane