statystyki

Bezos pożycza, deponuje, ubezpiecza i dlatego jest krezusem

autor: Adam Pawluć23.07.2018, 06:33; Aktualizacja: 23.07.2018, 07:23
W zeszłym tygodniu świat obiegła informacja Bloomberga, że prezes Amazona – Jeff Bezos – został najbogatszym człowiekiem na świecie. Majątek założyciela handlowej platformy przekroczył 150 mld dol.

W zeszłym tygodniu świat obiegła informacja Bloomberga, że prezes Amazona – Jeff Bezos – został najbogatszym człowiekiem na świecie. Majątek założyciela handlowej platformy przekroczył 150 mld dol.źródło: ShutterStock

Amazon tworzy ekosystem finansowy , który ma jak najbardziej przywiązać do niego klienta i napędzić sprzedaż na platformie.

W zeszłym tygodniu świat obiegła informacja Bloomberga, że prezes Amazona – Jeff Bezos – został najbogatszym człowiekiem na świecie. Majątek założyciela handlowej platformy przekroczył 150 mld dol. To efekt wzrostu cen akcji jego firmy, która osiąga rekordowe zyski – w minionym roku 3 mld dol. po opodatkowaniu. To rezultat konsekwentnie realizowanej strategii zakładającej likwidowanie barier finansowych pomiędzy kupującymi a sprzedającymi. Amazon wprowadza coraz to nowe usługi finansowe, choć nie jest bankiem i raczej nim nie zostanie. – Zrealizowanie najpilniejszych potrzeb ekosystemu Amazona, czyli przeprowadzanie transakcji oraz udzielanie mikropożyczek, nie wymaga budowania banku. Byłoby to dodatkowe utrudnienie ze względu na regulacje, jakim podlegają takie podmioty finansowe – komentuje Sebastian Ptak, członek zarządu Blue Media.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • ciekawy(2018-07-24 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nie daje zarobić bankom, ubezpieczycielom, Amazon atakuje zaś wściekły Kaczor D.T - czyli finansowany był przez banki i ubezpieczeniowe firmy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane