statystyki

Ukraińscy specjaliści w Polsce się nie dorobią

autor: Tadeusz Bara-Słupski13.07.2018, 07:09; Aktualizacja: 13.07.2018, 08:16
Być może współpraca, która zwiększy potencjał do tworzenia innowacji, pozwoli wykroczyć poza pułapkę średniego wzrostu – od konkurencji cenowej po jakościową aż do tworzenia własnych unikalnych produktów IT o globalnym zasięgu. To bowiem tylko kwestia czasu, kiedy konkurencja z Indii czy Pakistanu sprofesjonalizuje się na tyle, aby skutecznie zdominować rynek również bardziej wyrafinowanych usług IT.

Być może współpraca, która zwiększy potencjał do tworzenia innowacji, pozwoli wykroczyć poza pułapkę średniego wzrostu – od konkurencji cenowej po jakościową aż do tworzenia własnych unikalnych produktów IT o globalnym zasięgu. To bowiem tylko kwestia czasu, kiedy konkurencja z Indii czy Pakistanu sprofesjonalizuje się na tyle, aby skutecznie zdominować rynek również bardziej wyrafinowanych usług IT.źródło: ShutterStock

 Polscy pracodawcy działający na rynku IT narzekają na roszczeniową postawę pracowników. Mówią, że muszą się godzić nie tylko na oczekiwania wysokich pensji, lecz też dodatkowych udogodnień: prywatna opieka zdrowotna, bogato wyposażone kuchnie pracownicze czy pokoje do gier i relaksu. Muszą, bo tylko w ten sposób są w stanie „upolować” doświadczonych pracowników, o których na rodzimym rynku coraz trudniej.

Coraz wyższe koszty prowadzenia biznesu powodują ich rosnącą frustrację. Aby choć nieco ją zmniejszyć oraz utrzymać zyski, szukają wykwalifikowanej kadry na Ukrainie. Jednak mimo optymizmu pracodawców to źródło nieco tańszych pracowników może wyczerpać się prędzej, niż zaspokojone zostaną potrzeby naszego rynku IT.

Trudna sytuacja


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Polecane

Komentarze (2)

  • Marek(2018-07-13 13:21) Zgłoś naruszenie 100

    ojej jaki smuteczek. Pracodawcy muszą zapewniać godziwe warunki pracy? I jeszcze pracownicy są roszczeniowi bo chcą godnie zarabiać? STRASZNE!!!!! może jeszcze napiszcie, że pracownicy są świadomi, że emerytur nie będzie i dlatego chcą godnie zarabiać, by odłożyć na emerytury :O

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane