Futbol modelowy jeszcze się może nam przydarzyć

autor: Sebastian Stodolak15.07.2018, 10:00
Według niektórych badań kluby wyrzucają trenerów już po dwóch miesiącach niepowodzeń. Co ciekawe, zatrudnianie nowych wcale nie poprawia wyników osiąganych przez drużynę, a nawet je pogarsza

Według niektórych badań kluby wyrzucają trenerów już po dwóch miesiącach niepowodzeń. Co ciekawe, zatrudnianie nowych wcale nie poprawia wyników osiąganych przez drużynę, a nawet je pogarszaźródło: ShutterStock

„Już za cztery lata Polska będzie mistrzem świata!” – czy to w ogóle możliwe? Chociaż styl gry naszej reprezentacji w trakcie mundialu na to nie wskazywał, ekonomiści mówią: niewykluczone.

W Katarze było gorąco. I nie chodzi o klimat. Wreszcie nasza reprezentacja pokazała nie tylko wolę walki, ale i wspaniałą, przemyślaną grę. Silna obrona, finezyjne rozegranie w pomocy i nowi, młodzi napastnicy bezwzględnie egzekwujący okazje strzeleckie zagwarantowały nam finał i – po raz pierwszy w historii naszej piłki – zwycięstwo w mistrzostwach świata” – jakie są szanse, że po zawodach, które odbędą się w Katarze w 2022 r., tego rodzaju relacje pojawią się w polskiej prasie? Biorąc pod uwagę najświeższe wyniki naszej reprezentacji, może wydawać się, że niewielkie. Zapewnienia naszych piłkarzy, trenerów i szefostwa PZPN, że wyciągną wnioski na przyszłość i będzie tylko lepiej, także nie brzmią wiarygodnie. Ile razy już to słyszeliśmy? Jak im wierzyć?

zobacz także:

Nie musimy wierzyć akurat im. Posłuchajmy dla odmiany ekonomistów. Tym razem mają dla nas dobre wieści. Przekonują mianowicie, że nawet kraje takie jak Polska mają szanse na swoje 5 minut w międzynarodowej piłce. Pod, oczywiście, pewnymi warunkami. Dotyczą one m.in. zamożności, migracji zarobkowych i przepływu know how. Zanim jednak o tym, odpowiedzmy na pytanie, dlaczego piłka nożna jest w ogóle taka ważna.


Pozostało jeszcze 93% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane