Nowy zarząd KGHM zacznie pracę dopiero za miesiąc

autor: Karolina Baca-Pogorzelska26.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 26.06.2018, 07:58
Sprawie zakupu Quadry przygląda się Najwyższa Izba Kontroli.

Sprawie zakupu Quadry przygląda się Najwyższa Izba Kontroli.źródło: ShutterStock

Choć nowym prezesem Polskiej Miedzi został Marcin Chludziński, to zarządem jeszcze przez cztery tygodnie pokieruje p.o. prezesa Rafał Pawełczak – ustalił DGP

Zaplanowane na dziś zwyczajne walne zgromadzenie KGHM ma zostać przerwane tuż po rozpoczęciu, a przerwa może potrwać do 30 dni. W tym czasie mógłby się odbyć konkurs na niewyłonionych w ostatnim postępowaniu dwóch wiceprezesów – ds. rozwoju oraz ds. aktywów zagranicznych. Ale według naszych rozmówców znających sprawę może się stać inaczej – część twierdzi, że będzie tylko konkurs podań (bez rozmów kwalifikacyjnych), a oba wakaty zostaną połączone w jeden, część zaś, że przy prezesie może powstać zespół ekspertów do spraw zagranicznych.

Sęk w tym, że nadal nie wiadomo, w jakim składzie rada nadzorcza miałaby dokonać tego wyboru. Starej kończy się kadencja, a nowa – jeśli walne zostanie przerwane od razu – nie zostanie wybrana.

Dotychczasowy układ sił w radzie nie pozwolił na konsensus przy wyborze zarządu, stąd nieobsadzone dwa stanowiska wiceprezesów. Nie ma też politycznego porozumienia co do składu nowej rady – do obsadzenia jest maksymalnie siedem stanowisk (trzy pozostałe z ramienia załogi wzięła Solidarność).


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane