statystyki

Technologia na usługach handlu

18.06.2018, 07:51; Aktualizacja: 18.06.2018, 08:46
Sukces ma zapewnić firmie przede wszystkim fashion tech, czyli wykorzystanie nowych technologii w całym łańcuchu wartości, począwszy od projektowania odzieży poprzez logistykę aż po wielokanałową sprzedaż i obsługę posprzedażową klientów.

Sukces ma zapewnić firmie przede wszystkim fashion tech, czyli wykorzystanie nowych technologii w całym łańcuchu wartości, począwszy od projektowania odzieży poprzez logistykę aż po wielokanałową sprzedaż i obsługę posprzedażową klientów.źródło: ShutterStock

Ogromne nakłady na inwestycje mają przynieść LPP wzrost przychodów do 10,5 mld zł w 2021 r. z 7 mld zł w ubiegłym roku - taki cel postawiła sobie spółka w strategii rozwoju. Sięga po metody, które oznaczają jakościową rewolucję w branży.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

60 mln zł rocznie na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, pół miliarda na centrum logistyczne do 2020 r. i 3,5 mld zł na rozbudowę, modernizację i tworzenie nowych salonów sprzedaży w ciągu najbliższych siedmiu lat – to plan wydatków LPP. Spółka ma ambicje każdego roku wchodzić na kolejne, zagraniczne rynki, otwierając salony w co najmniej jednym kraju rocznie. Tylko w tym roku LPP otworzy placówki w Izraelu, Słowenii i Kazachstanie. W planach na 2019 r. są Finlandia oraz Bośnia i Hercegowina.

– Te kwoty świadczą o tym, że inwestujemy w sposób, w jaki mało kto dziś inwestuje – wyjaśnił podczas prezentacji planów rozwoju firmy Marek Piechocki, prezes LPP, właściciela marek Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay. – Nie konsumujemy praktycznie nic z wypracowywanych zysków – dodał.

Sieć zmienia rzeczywistość

Motorem napędowym rozwoju LPP ma być m.in. e-commerce. Dziś udział sprzedaży internetowej w całości przychodów gdańskiej firmy wynosi 8 proc. Za trzy lata udział ten ma sięgać jednej piątej. Równolegle LPP rozwija sprzedaż według koncepcji omnichannel, czyli połączenia tradycyjnych salonów ze sprzedażą w internecie. – Dopasowujemy się do klienta, chcemy aby nie czuł on różnicy czy jest w sklepie stacjonarnym, czy wirtualnym – stwierdził prezes.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (8)

 • wally(2018-06-18 15:26) Zgłoś naruszenie 20

  Inwestycje w ostatnim czasie były trafione. Zarządzanie spółki zostało zauważalnie poprawione, więc planowane inwestycje w przyjętej strategii rozwoju również powinny skutkować poprawą wyników sprzedaży.

  Odpowiedz
 • civerss(2018-06-30 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze. Stały progres i unowocześnianie charakteryzuje najpotężniejsze przedsiębiorstwa na świecie.

  Odpowiedz
 • jaro(2018-06-27 11:32) Zgłoś naruszenie 00

  Zazwyczaj przemyślane reinwestycje przynoszą jeszcze większe zyski, więc prawdopodobnie jest to bardzo dobre posunięcie ze strony LPP.

  Odpowiedz
 • kolia(2018-06-19 15:36) Zgłoś naruszenie 00

  Przy takich nakładach na inwestycje, zysk powinien być ogromny,. Chyba warto zainwestować w akcje LPP.

  Odpowiedz
 • piotrek(2018-06-18 17:01) Zgłoś naruszenie 00

  Spółka w ostatnich latach zaliczyła ogromny progres, z poziomu lokalnej firmy przeszli na ten moment do pozycji europejskiej firmy z aspiracjami międzynarodowego sukcesu.

  Odpowiedz
 • Maciej(2018-06-27 19:24) Zgłoś naruszenie 00

  Nic dziwnego, że przedsiębiorstwo może wykazywać straty na początku skoro ciągle ma wielkie koszty inwestycyjne. Natomiast późniejsze miesiące pokazują, że wcześniejsze inwestycje przynoszą zyski i wyniki systematycznie rosną.

  Odpowiedz
 • korzym(2018-06-19 23:10) Zgłoś naruszenie 00

  Pieniadz robi pieniadz. Ciagle, rozsadne reinwestowanie to bardzo dobra strategia zarzadzania

  Odpowiedz
 • ceo(2018-06-28 20:05) Zgłoś naruszenie 00

  Pogratulować kondycji finansowej skoro ciągle inwestują kwoty tego rzędu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane