statystyki

Technologia na usługach handlu

18.06.2018, 07:51; Aktualizacja: 18.06.2018, 08:46
Sukces ma zapewnić firmie przede wszystkim fashion tech, czyli wykorzystanie nowych technologii w całym łańcuchu wartości, począwszy od projektowania odzieży poprzez logistykę aż po wielokanałową sprzedaż i obsługę posprzedażową klientów.

Sukces ma zapewnić firmie przede wszystkim fashion tech, czyli wykorzystanie nowych technologii w całym łańcuchu wartości, począwszy od projektowania odzieży poprzez logistykę aż po wielokanałową sprzedaż i obsługę posprzedażową klientów.źródło: ShutterStock

Ogromne nakłady na inwestycje mają przynieść LPP wzrost przychodów do 10,5 mld zł w 2021 r. z 7 mld zł w ubiegłym roku - taki cel postawiła sobie spółka w strategii rozwoju. Sięga po metody, które oznaczają jakościową rewolucję w branży.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

60 mln zł rocznie na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, pół miliarda na centrum logistyczne do 2020 r. i 3,5 mld zł na rozbudowę, modernizację i tworzenie nowych salonów sprzedaży w ciągu najbliższych siedmiu lat – to plan wydatków LPP. Spółka ma ambicje każdego roku wchodzić na kolejne, zagraniczne rynki, otwierając salony w co najmniej jednym kraju rocznie. Tylko w tym roku LPP otworzy placówki w Izraelu, Słowenii i Kazachstanie. W planach na 2019 r. są Finlandia oraz Bośnia i Hercegowina.

– Te kwoty świadczą o tym, że inwestujemy w sposób, w jaki mało kto dziś inwestuje – wyjaśnił podczas prezentacji planów rozwoju firmy Marek Piechocki, prezes LPP, właściciela marek Reserved, Mohito, Cropp, House i Sinsay. – Nie konsumujemy praktycznie nic z wypracowywanych zysków – dodał.

Sieć zmienia rzeczywistość

Motorem napędowym rozwoju LPP ma być m.in. e-commerce. Dziś udział sprzedaży internetowej w całości przychodów gdańskiej firmy wynosi 8 proc. Za trzy lata udział ten ma sięgać jednej piątej. Równolegle LPP rozwija sprzedaż według koncepcji omnichannel, czyli połączenia tradycyjnych salonów ze sprzedażą w internecie. – Dopasowujemy się do klienta, chcemy aby nie czuł on różnicy czy jest w sklepie stacjonarnym, czy wirtualnym – stwierdził prezes.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (8)

 • wally(2018-06-18 15:26) Zgłoś naruszenie 20

  Inwestycje w ostatnim czasie były trafione. Zarządzanie spółki zostało zauważalnie poprawione, więc planowane inwestycje w przyjętej strategii rozwoju również powinny skutkować poprawą wyników sprzedaży.

  Odpowiedz
 • civerss(2018-06-30 08:00) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze. Stały progres i unowocześnianie charakteryzuje najpotężniejsze przedsiębiorstwa na świecie.

  Odpowiedz
 • jaro(2018-06-27 11:32) Zgłoś naruszenie 00

  Zazwyczaj przemyślane reinwestycje przynoszą jeszcze większe zyski, więc prawdopodobnie jest to bardzo dobre posunięcie ze strony LPP.

  Odpowiedz
 • kolia(2018-06-19 15:36) Zgłoś naruszenie 00

  Przy takich nakładach na inwestycje, zysk powinien być ogromny,. Chyba warto zainwestować w akcje LPP.

  Odpowiedz
 • piotrek(2018-06-18 17:01) Zgłoś naruszenie 00

  Spółka w ostatnich latach zaliczyła ogromny progres, z poziomu lokalnej firmy przeszli na ten moment do pozycji europejskiej firmy z aspiracjami międzynarodowego sukcesu.

  Odpowiedz
 • Maciej(2018-06-27 19:24) Zgłoś naruszenie 00

  Nic dziwnego, że przedsiębiorstwo może wykazywać straty na początku skoro ciągle ma wielkie koszty inwestycyjne. Natomiast późniejsze miesiące pokazują, że wcześniejsze inwestycje przynoszą zyski i wyniki systematycznie rosną.

  Odpowiedz
 • korzym(2018-06-19 23:10) Zgłoś naruszenie 00

  Pieniadz robi pieniadz. Ciagle, rozsadne reinwestowanie to bardzo dobra strategia zarzadzania

  Odpowiedz
 • ceo(2018-06-28 20:05) Zgłoś naruszenie 00

  Pogratulować kondycji finansowej skoro ciągle inwestują kwoty tego rzędu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane