statystyki

Chuldziński: Czekamy na decyzję Ukraińców

autor: Marek Tejchman26.02.2018, 08:12; Aktualizacja: 26.02.2018, 08:37
Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu

Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłuźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazeta

Chludziński: Przejęcie przez ARP Stoczni Gdańsk to pierwszy krok, który pozwoli ustabilizować jej sytuację, umożliwi dostęp do finansowania i nowych kontraktów.

ARP prowadzi aktywną politykę, jeżeli chodzi o specjalne strefy ekonomiczne. Jak zmieni to „ustawa o wspieraniu nowych inwestycji”?

Ustawę związaną z funkcjonowaniem obszarów specjalnych stref ekonomicznych traktujemy w kategoriach absolutnie przełomowej szansy. Na każdym gruncie, czy to prywatnym, samorządowym, czy strefowym, będzie można skorzystać z preferencji podatkowej. Teraz cała Polska staje się bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, co może zaowocować wielomiliardowymi inwestycjami.

Nasza aktywność w strefach sprzyja rozwojowi regionów, które traktujemy w ARP priorytetowo. W 2017 r. na terenie zarządzanych przez nas stref, mieleckiej i tarnobrzeskiej, wydaliśmy 71 zezwoleń, co przełoży się na nakłady inwestycyjne w wysokości 5,5 mld zł i ponad 3,5 tys. nowych miejsc pracy. Dobrze zapowiada się obecny rok.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane