statystyki

Chuldziński: Czekamy na decyzję Ukraińców

autor: Marek Tejchman26.02.2018, 08:12; Aktualizacja: 26.02.2018, 08:37
Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu

Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłuźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazeta

Chludziński: Przejęcie przez ARP Stoczni Gdańsk to pierwszy krok, który pozwoli ustabilizować jej sytuację, umożliwi dostęp do finansowania i nowych kontraktów.

ARP prowadzi aktywną politykę, jeżeli chodzi o specjalne strefy ekonomiczne. Jak zmieni to „ustawa o wspieraniu nowych inwestycji”?

Ustawę związaną z funkcjonowaniem obszarów specjalnych stref ekonomicznych traktujemy w kategoriach absolutnie przełomowej szansy. Na każdym gruncie, czy to prywatnym, samorządowym, czy strefowym, będzie można skorzystać z preferencji podatkowej. Teraz cała Polska staje się bardzo atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, co może zaowocować wielomiliardowymi inwestycjami.

Nasza aktywność w strefach sprzyja rozwojowi regionów, które traktujemy w ARP priorytetowo. W 2017 r. na terenie zarządzanych przez nas stref, mieleckiej i tarnobrzeskiej, wydaliśmy 71 zezwoleń, co przełoży się na nakłady inwestycyjne w wysokości 5,5 mld zł i ponad 3,5 tys. nowych miejsc pracy. Dobrze zapowiada się obecny rok.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane