statystyki

UOKiK walczy ze sprzedawcami garnków

autor: Patryk Słowik20.02.2018, 07:13; Aktualizacja: 20.02.2018, 08:11
Z kontroli UOKiK wynika, że wielu przedsiębiorców nie zostawia klientom kopii dokumentów, w tym regulaminów „akcji promocyjnej”.

Z kontroli UOKiK wynika, że wielu przedsiębiorców nie zostawia klientom kopii dokumentów, w tym regulaminów „akcji promocyjnej”.źródło: ShutterStock

Oszukiwanie co do właściwości sprzedawanych towarów, utrudnianie zwrotu produktów, ograniczanie prawa do rękojmi i używanie sprzecznych z prawem weksli. Takie nieprawidłowości dostrzegł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w toku kontroli przeprowadzonej wśród przedsiębiorców wciskających kit na pokazach.

Urzędnicy wielokrotnie w ostatnich miesiącach zapowiadali, że wezmą się za przeciwdziałanie patologiom związanym z naciąganiem seniorów. To głównie oni padają ofiarami różnego rodzaju prezentacji produktowych. Marek Niechciał, prezes UOKiK, przyznawał, że w obliczu starzenia się społeczeństwa może dochodzić do coraz większej liczby takich nieuczciwych prób. Dlatego potrzebna jest zdecydowana reakcja państwowej administracji. Są pierwsze efekty.

„Wycieczka z pokazem garnków, oferowanie lamp do naświetlania podczas wykładu, prezentacja masażerów, badania połączone ze sprzedażą suplementów diety – podczas takich spotkań często dochodzi do nieprawidłowości” – twierdzi UOKiK w opublikowanym wczoraj komunikacie. Urzędnicy chwalą się, że w ostatnim czasie prezes Niechciał ukarał pięć firm, które sprzedają towary podczas prezentacji i pokazów. Szósta, która łamała prawo, zobowiązała się do usunięcia skutków naruszenia praw konsumentów.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • prosimy PIS(2018-02-20 08:18) Zgłoś naruszenie 10

  Oby to była prawda , że UOKIK się za to wezmie! Sprytni telemarketerzy dzwonią bezprawnie na losowe numery tel i wymyślają coraz to nowe sposoby na : odebranie nagrody, poradę medyczną ,itd..... a kończy się bezczelnym naciąganiem starszych osób na ogromne kwoty . Prosimy PIS aby w końcu to ukrócił !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • emeryT(2018-06-12 14:46) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety garnki emaliowane robią się wewnątrz szorstkie od zwykłego gotowania w nich kartofli. Zaznaczam, że nie używam żadnych ostrych narzędzi ewentualnie materiałów ściernych, nie przypalam itp. Jeszcze nie spotkałem garnka emaliowanego odpornego na częściowe rozpuszczanie się a producenci/sprzedawcy i inni milczą na ten temat jak grób.

  Odpowiedz
 • Pikolo(2018-10-05 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  W niedzielę 30 września byłem na pokazie Kyecraff Call Center w Poznaniu. Pokaz produktów Casada. Poszedłem z ciekawości. Dostałem 2 bony bonusowe. Obiecano kamerkę. Prelegent wciskał ściemę staruszkom. Potem było komputerowe losowanie piętnastu kopert. W losowaniu brało udział ponad 400 osób. na sali było 25 staruszków. Dziwnym trafem wszystkie wylosowane nazwiska były z tej sali. Pierwsza osoba wygrała noże i to wszyscy zobaczyli, z resztą załatwiano na osobności. Byłem jednym z nich. wygrałem główną nagrodę. Mogłem ją zabrać do domu pod warunkiem że zapłacę 8ooozł. Kiedy odmówiłem pani stała się nie miła i mnie wyprosiła z sali. Kiedy poprosiłem o zagwarantowany bonus za stracony czas postraszono mnie policją a kiedy powiedziałem że się nie boję i poczekam, wciśnięto mi drobiazg bo innych nie mają, obiecano dowieść obiecaną kamerkę i wyproszono mnie za drzwi. Do dzisiaj nikt się nie zjawił (nie zależy mi na badziewiu) Poza salą czekał na mnie pan który chwilę przede mną został brutalnie wyrzucony. Okazało się że i on wygrał główną nagrodę. Przypuszczam że wszystkie koperty były jednakowe. Kilka osób dało się nabrać. Jak tak można oszukiwać staruszków. Ludzie nie dajcie się nabierać!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane