statystyki

Łączenie handlu dzieli załogę Azotów

autor: Monika Borkowska20.02.2018, 07:41; Aktualizacja: 20.02.2018, 08:19
Pracownicy Puław obawiają się utraty premii i braku podwyżek.

Pracownicy Puław obawiają się utraty premii i braku podwyżek.źródło: Wikimedia Commons

Puławska część grupy grozi strajkiem po podpisaniu umowy zacieśniającej współpracę spółek przy sprzedaży nawozów.

Firmy z Puław, Tarnowa, Polic i Kędzierzyna mają stworzyć departament korporacyjny handlu segmentu agro z siedzibą w Puławach, w ramach którego powołany zostanie komitet handlowy składający się z przedstawicieli zarządów każdej z czterech spółek. Departamentem ma zarządzać dyrektor korporacyjny. Rada pracowników puławskiego zakładu uważa jednak, że niewłaściwy jest dobór spółek, które mają konsolidować handel. Są bowiem wśród nich podmioty przejęte w przeszłości przez Tarnów, a nie ma tych kupowanych przez Puławy (Zakłady Azotowe Chorzów, Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory, Agrochem, Bałtycka Baza Masowa), co – ich zdaniem – umniejsza rangę puławskiej spółki. Według pracowników zasadne wydaje się, by partnerami w umowie były dwa równorzędne podmioty: Tarnów i Puławy. Uważają oni, że kompetencje nowego departamentu należałoby przekazać pionowi handlowemu Zakładów Azotowych Puławy, który ma doświadczenia w handlu nawozami.

Piotr Śliwa, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność puławskiego zakładu, poinformował, że załoga zgadza się na wspólny handel pod warunkiem, że to Puławy będą za niego odpowiadać i że będą mieć wpływ na realne zarządzanie, włącznie z powołaniem dyrektora. Samo umiejscowienie departamentu w Puławach o tym nie przesądza. – Nie ma mowy o naszej zgodzie na powstanie wspólnego departamentu. Jest zgoda na dalsze prace i na nic więcej – powiedział. Zapowiedział możliwość ogłoszenia strajku przez załogę.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane