statystyki

Łączenie handlu dzieli załogę Azotów

autor: Monika Borkowska20.02.2018, 07:41; Aktualizacja: 20.02.2018, 08:19
Pracownicy Puław obawiają się utraty premii i braku podwyżek.

Pracownicy Puław obawiają się utraty premii i braku podwyżek.źródło: Wikimedia Commons

Puławska część grupy grozi strajkiem po podpisaniu umowy zacieśniającej współpracę spółek przy sprzedaży nawozów.

Firmy z Puław, Tarnowa, Polic i Kędzierzyna mają stworzyć departament korporacyjny handlu segmentu agro z siedzibą w Puławach, w ramach którego powołany zostanie komitet handlowy składający się z przedstawicieli zarządów każdej z czterech spółek. Departamentem ma zarządzać dyrektor korporacyjny. Rada pracowników puławskiego zakładu uważa jednak, że niewłaściwy jest dobór spółek, które mają konsolidować handel. Są bowiem wśród nich podmioty przejęte w przeszłości przez Tarnów, a nie ma tych kupowanych przez Puławy (Zakłady Azotowe Chorzów, Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych Fosfory, Agrochem, Bałtycka Baza Masowa), co – ich zdaniem – umniejsza rangę puławskiej spółki. Według pracowników zasadne wydaje się, by partnerami w umowie były dwa równorzędne podmioty: Tarnów i Puławy. Uważają oni, że kompetencje nowego departamentu należałoby przekazać pionowi handlowemu Zakładów Azotowych Puławy, który ma doświadczenia w handlu nawozami.

Piotr Śliwa, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność puławskiego zakładu, poinformował, że załoga zgadza się na wspólny handel pod warunkiem, że to Puławy będą za niego odpowiadać i że będą mieć wpływ na realne zarządzanie, włącznie z powołaniem dyrektora. Samo umiejscowienie departamentu w Puławach o tym nie przesądza. – Nie ma mowy o naszej zgodzie na powstanie wspólnego departamentu. Jest zgoda na dalsze prace i na nic więcej – powiedział. Zapowiedział możliwość ogłoszenia strajku przez załogę.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane