statystyki

10 tys. dolarów w zasięgu bitcoina

autor: Łukasz Wilkowicz29.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 29.11.2017, 08:46
Od początku roku kurs bitcoina wzrósł dziesięciokrotnie – to stopa zwrotu nieporównywalna z jakąkolwiek „rzeczywistą” walutą.

Od początku roku kurs bitcoina wzrósł dziesięciokrotnie – to stopa zwrotu nieporównywalna z jakąkolwiek „rzeczywistą” walutą.źródło: ShutterStock

W 2010 r. programista z Florydy zapłacił za dwie pizze 10 tys. wirtualnych monet. Dziś za jednego bitcoina można kupić mały samochód.

Kurs wirtualnego pieniądza zbliża się do 10 tys. dolarów (wczorajszy rekord to 9930 dol.) i przekroczył na chwilę 35 tys. zł. Kryptowalutami zajmują się nie tylko fani technologii, ale też główne media, szefowie międzynarodowych instytucji finansowych czy bankierzy centralni.

Od początku roku kurs bitcoina wzrósł dziesięciokrotnie – to stopa zwrotu nieporównywalna z jakąkolwiek „rzeczywistą” walutą. Ostatni skok notowań był związany z deklaracją chicagowskiej giełdy CME Group z końca października, że jeszcze w tym kwartale uruchomi ona transakcje futures na wirtualny pieniądz. Tego typu kontrakty mogą przyczynić się do dalszego upowszechnienia bitcoina.

Przedstawiciele większości instytucji finansowych są jednak mocno ostrożni.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane