statystyki

Ustawowe ułatwienia dla sektora MSP

autor: PAS28.11.2017, 07:31; Aktualizacja: 28.11.2017, 09:20
podatki, firma, przedsiębiorca

Zamawiający mogą też żądać osobistego wykonania kluczowych części zamówienia przez wykonawcę (eliminacja problemu „firm-teczek” bazujących na potencjale innych przedsiębiorców).źródło: ShutterStock

Obowiązujące od ponad roku przepisy spowodowały, że mali i średni przedsiębiorcy mają większe szanse na uzyskanie państwowych kontraktów.

Prace nad nowelizacją Ministerstwo Rozwoju podjęło w związku z koniecznością dostosowania polskich przepisów do prawa unijnego. Postanowiono jednak wykorzystać okazję i wprowadzić jednocześnie korekty, o których wspominał od lat drobny biznes. Przede wszystkim: ograniczenie znaczenia kryterium ceny w przetargach.

– Małe i średnie przedsiębiorstwa nie są w stanie konkurować z największymi, gdy jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Ich przewagą jest jakość świadczonych usług. A powiedzmy sobie szczerze: trzeba odejść od przeświadczenia, że taniej zawsze znaczy lepiej - przekonywał kilkanaście miesięcy temu wicepremier Mateusz Morawiecki.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane