statystyki

Będą kary za zaniedbania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Te proponowane są niemal wirtualne

autor: Sylwia Czubkowska07.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 07.11.2017, 09:19
komputer-haker-internet

Jak oceniają eksperci, to raczej kary RODO będą większym motywatorem dla firm, by zadbać o bezpieczeństwo. Także to z prefiksem -cyber.źródło: ShutterStock

Będą kary za zaniedbania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Ale – jak zgodnie podkreślają eksperci – te proponowane są niemal wirtualne.

Nowa ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa stwierdza, że zapewnienie go jest obowiązkiem, a nie zaledwie dobrą wolą firmy czy też jej wewnętrznym rozwiązaniem.

W prawie przygotowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji pojawia się nowa kategoria firm „operatorów usług kluczowych”, którzy mają obowiązkowo zadbać o siebie i swoich klientów. Tymi kluczowymi operatorami są firmy z sześciu sektorów: energetycznego, transportowego, służby zdrowia, bankowości i infrastruktury finansowej, dostawców wody oraz infrastruktury cyfrowej. To kilkadziesiąt tysięcy mniejszych i większych podmiotów w całym kraju, których działalność jest elementem infrastruktury krytycznej.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane