statystyki

Będą kary za zaniedbania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Te proponowane są niemal wirtualne

autor: Sylwia Czubkowska07.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 07.11.2017, 09:19
komputer-haker-internet

Jak oceniają eksperci, to raczej kary RODO będą większym motywatorem dla firm, by zadbać o bezpieczeństwo. Także to z prefiksem -cyber.źródło: ShutterStock

Będą kary za zaniedbania w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Ale – jak zgodnie podkreślają eksperci – te proponowane są niemal wirtualne.

Nowa ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa stwierdza, że zapewnienie go jest obowiązkiem, a nie zaledwie dobrą wolą firmy czy też jej wewnętrznym rozwiązaniem.

W prawie przygotowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji pojawia się nowa kategoria firm „operatorów usług kluczowych”, którzy mają obowiązkowo zadbać o siebie i swoich klientów. Tymi kluczowymi operatorami są firmy z sześciu sektorów: energetycznego, transportowego, służby zdrowia, bankowości i infrastruktury finansowej, dostawców wody oraz infrastruktury cyfrowej. To kilkadziesiąt tysięcy mniejszych i większych podmiotów w całym kraju, których działalność jest elementem infrastruktury krytycznej.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane