W procesie innowacji startupy są bardzo potrzebne dla dużych firm – mówił w poniedziałek prezes PZU Życie Roman Pałac, jeden z panelistów III forum CYBERSEC w Krakowie. Przyznał też, że w dzisiejszym „gąszczu" firm i zespołów, obecnych na rynku, trudno wybrać najlepsze.

III Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC trwa w Krakowie od poniedziałku do wtorku. W spotkaniach bierze udział ponad tysiąc uczestników. Na konferencji obecna była m.in. premier Beata Szydło. Wśród tematów dyskusji znalazły się m. in. współpraca startupów z dużymi firmami.

„W procesie innowacji startupy są bardzo potrzebne dla dużych firm” – powiedział prezes PZU Życie Roman Pałac. Jak ocenił, najlepszych ludzi na rynku przyciągają firmy młode i dynamicznie się rozwijające.

„To jest kapitał (startupy-PAP), którego my szukamy. Pomagają nam szybciej, lepiej znaleźć rozwiązania, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie” – mówił prezes.

Prezes przyznał także, że w "gąszczu" firm i zespołów na rynku trudno jest znaleźć te naprawdę dobre. „Widzimy, że na rynku jest dużo firm, zespołów, które pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Jest inflacja startupów i pomysłów, i wyłonić z tego naprawdę najlepszych – jest bardzo trudno” – powiedział i zaznaczył, że PZU Życie, wyłania najlepszych w drodze testowania, sprawdzającego możliwości.