Przetarg ma wyłonić operatora telewizji mobilnej w standardzie DVB-H. Operator ma dostarczać usługi mobilnej telewizji klientom sieci komórkowych, którzy będą dysponowali odpowiednimi telefonami lub innymi urządzeniami pozwalającymi na odbiór cyfrowego programu telewizyjnego. W ofercie znajdzie się w sumie 16 programów telewizyjnych i radiowych. Część z nich może być dodatkowo płatna. Zezwolenie, które dostanie operator, ważne będzie do 31 maja 2015 r. na obszarze 31 miast Polski, a potem do 31 grudnia 2023 r. na obszarze całego kraju.

Mobile TV to spółka powołana przez czterech operatorów komórkowych. W spółce sieć Orange odpowiada za zarządzanie finansami i administrację, Era za sieci nadawcze, Plus za urządzenia miksujące kanały, a Play za treści. Wstępnie operatorzy oceniali koszty związane z inwestycjami w ten projekt na ok. 100 mln euro. Obecnie mowa jest o ok. 80 mln euro.

Z informacji GP wynika, że do ostatniej chwili trwały rozmowy Mobile TV z głównymi nadawcami w sprawie obecności ich programów w ofercie spółki. Problemem były pieniądze. Z tego co wiemy, Mobile TV dogadał się z TVN i TVP. Apetyt na pieniądze od operatora mają też organizacje zarządzające prawami autorskimi. Poniesienie wszystkich opłat w proponowanych w rozmowach wysokościach oznaczałoby - według naszych rozmówców - drastyczne podniesienie ceny usługi. Tymczasem akceptowalny przez potencjalnych klientów poziom cen wynosi ok. 20 zł miesięcznie.

Info TV-FM zajmuje się m.in. nadawaniem sygnału radiowego i telewizyjnego. Klientami są m.in. Polskie Radio, RMF FM i Radio ZET, a także operatorzy komórkowi.

Uruchomienie mobilnej telewizji w standardzie DVB-H jest jednym z priorytetów UE. Przełomowy miał być ubiegły rok, gdy odbywały się igrzyska olimpijskie w Pekinie i piłkarskie mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii, co miało napędzić popyt. Niestety, niewiele z tych oczekiwań wyszło. Teraz eksperci liczą, że przełomowy będzie 2010 rok, czyli czas piłkarskich mistrzostw świata.