We wtorek Info-TV-FM oficjalnie zaprezentuje ofertę cyfrowej telewizji komórkowej. Wszystko wskazuje na to, że w ofercie będzie 13 kanałów telewizyjnych i cztery stacje radiowe.
Info-TV-FM w marcu wygrało przetarg na cyfrową telewizję komórkową (DVB-H), pokonując spółkę powołaną przez czterech operatorów komórkowych (P4, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel). Za częstotliwości zapłaciło 15 mln zł.
Dziś sygnał DVB-H dostępny jest w Warszawie. W ubiegłym tygodniu w wiązce nadawanych przez Info-TV-FM kanałów były po trzy programy TVN (TVN, TVN24 i Mango) i TVP (TVP1, TVP2 i TVP Info) oraz dwa Canal+ Cyfrowy (Mini Mini i Zig Zap). Ponadto można było oglądać Edusat Bis, TV Plus, Kino Polska, Tele5 i Ezo TV. Można było też słuchać dwóch stacji radiowych Bauera (RMF FM i RMF Maxxx) oraz po jednej Eurozet (Radio Zet) i Agory (Tok FM).
Z zapowiedzi Info-TV-FM (głównym właścicielem spółki jest notowana na giełdzie NFI Magna Polonia) wynika, że do końca roku sygnał DVB-H ma być dostępny w sumie w 10 dużych miastach. Dostawcą sprzętu do nadawania jest Motorola, amerykański producent sprzętu telekomunikacyjnego. Nie jest pewne, czy któryś z dużych operatorów komórkowych zdecyduje się na wprowadzenie cyfrowej telewizji komórkowej do oferty. Operatorzy stracili zainteresowanie projektem, gdy okazało się, że powołana przez nich spółka przegrała przetarg.
Aby odbierać DVB-H, trzeba mieć telefon wyposażony w specjalny tuner. W Polsce w sprzedaży – sieci Era i Plus oraz sklepy – był tylko jeden telefon z DVB-H: Nokia N96. Na świecie dostępne jest kilkanaście modeli telefonów z DVB-H. Poza Nokią produkują je m.in. LG, Samsung i Sagem.