statystyki

MF rzuca rękawicę bankowym lokatom i wprowadza na rynek produkt, jakiego jeszcze nie było

autor: Marek Chądzyński26.09.2017, 07:30; Aktualizacja: 26.09.2017, 08:11
podatki, pieniądze

Z oficjalnego komunikatu ministerstwa wynika, że nowy papier ma być instrumentem regularnego oszczędzania – czyli resort liczy na stałe rolowanie długu w tej formie przez klientów.źródło: ShutterStock

Zamiast depozytu terminowego w banku trzymiesięczna obligacja Skarbu Państwa. Ministerstwo Finansów wprowadza na rynek produkt, jakiego jeszcze nie było.

Trzymiesięczne obligacje detaliczne resort finansów będzie sprzedawał już w październiku. Nowy papier wejdzie na stałe do oferty ministerstwa. MF uważa, że w ten sposób pozyska nowych inwestorów, bo przeprowadzając wcześniej jednorazowe emisje obligacji krótkoterminowych, przekonało się, że na taki właśnie produkt jest największy popyt.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (18)

  • podatnik(2017-09-26 09:14) Zgłoś naruszenie 3312

    Niestety nie skorzystam. Straciłem wiarę w to państwo. Dziś mówią, że tak czy siak, a za parę lat jedną nocną ustawą odbiorą mi to co obiecali. Także bawcie się ale sami.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wyborca(2017-09-26 09:47) Zgłoś naruszenie 2711

    Nie stabilne prawo-dlatego w to nie wchodzę.

    Odpowiedz
  • A czy są Bezpieczne...???(2017-09-26 08:37) Zgłoś naruszenie 221

    Bo OFE też inwestowało w Bezpieczne Obligacje.... ...A potem OFE utopili dla Kasy z tych Obligacji

    Odpowiedz
  • IP(2017-09-26 08:06) Zgłoś naruszenie 204

    ....a czy One są tak dobrze gwarantowane jak wiek emerytalny po 45 latach pracy u Tuska?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bbb(2017-09-26 10:49) Zgłoś naruszenie 188

    PKO BP, bank państwowy, dorzucił się do tych 19 milionów zł na akcję bilbordową PiS-u. Wreszcie zdecydowałam się zmienić bank !!!

    Odpowiedz
  • thadde(2017-09-26 14:36) Zgłoś naruszenie 110

    Oprocentowane 1,5% w skali roku- faktycznie ciężka ta rękawica rzucona bankowym lokatom:)

    Odpowiedz
  • Eu(2017-09-26 14:53) Zgłoś naruszenie 85

    PiS-owskie AMBER Gold -1,5 % ,to od 10000zł na rok 150 zł. Masło zdrożało o 200 % ,a wiarygodność władzy PiS-u do zera.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WOLNY MYŚLICIEL(2017-09-26 14:30) Zgłoś naruszenie 85

    W Państwie z dykty obligacje mogą być co najwyżej papierowe. Od piątku (22-IX) do dziś tj. trzy dni złotówka do USD jest ok. 3% w plecy. Te obligacje to nie sobie powieszą w (...)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jak najdalej ...(2017-09-26 13:53) Zgłoś naruszenie 65

    .... od pomysłów tej "wadzy" !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gamonie Komentujący (2017-09-26 18:51) Zgłoś naruszenie 61

    toż to Zwykłe Obligacje....a jarają się jak szczerbaty na suchara

    Odpowiedz
  • psps(2017-09-30 09:34) Zgłoś naruszenie 10

    nie tylko masło zdrożało tak dużo. ciekawe co się takiego stało?

    Odpowiedz