Jest zielone światło dla likwidacji OFE. Fundusz Pracy dorzuci się do emerytalnych oszczędności Polaków

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki22.08.2017, 07:40; Aktualizacja: 22.08.2017, 07:49
W sprawie ustaw emerytalnych najważniejsze negocjacje toczą się między Elżbietą Rafalską i Mateuszem Morawieckim.

W sprawie ustaw emerytalnych najważniejsze negocjacje toczą się między Elżbietą Rafalską i Mateuszem Morawieckim.źródło: ShutterStock

Resorty rozwoju i pracy porozumiały się w sprawie zmian w systemie emerytalnym. Już we wrześniu projekt ma trafić do konsultacji. Fundusz Pracy dorzuci się do emerytalnych oszczędności Polaków. Pieniądze wystarczą jednak tylko na zachętę do dalszego odkładania na starość

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • Miś Uszatek(2017-08-22 09:59) Zgłoś naruszenie 180

    Gdybym miał powtórzyć życie i opłacać ZUS emerytalny to nigdy nie płacił bym ponad minimalną kwotę. Uważam że wszystko co ponadto sluzy okradaniu ludzi. Elita kasuje sobie ja swoje i dzieli jak swoje. Państwo ma zapewnić minimum a nie okradać pod pozorem że zapewni średni (po śmierci). Resztę dochodu kazdy sobie powinien inwestować samemu.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-08-22 09:36) Zgłoś naruszenie 186

    ...........Powinno się zakończyć z pojęciem "Prawo Nabyte" jeżeli jest ono nieuczciwe. System emerytalny w Polsce powinien być na nowo uchwalony i żadne Komunistyczne i POstkomunistyczne przepisy prawa nabytego nie powinny być szanowane. Chodzi o to aby ten co pracował dłużej i uzbierał wyższy kapitał miał większą emeryturę a ten co siedział na Urlopie Górniczym i pracował krótko miał mniejszą. Powinien się liczyć tylko wkład do ZUS i uczciwy sposób liczeni

    Odpowiedz
  • ratio(2017-08-22 11:20) Zgłoś naruszenie 134

    czyli zwyciężyło lobby bankowe. Nie wiadomo, czy tylko ono stoi za ta decyzją, niemniej uczciwie rzecz biorąc, wszystkie środki z OFE winny trafić do ZUS.

    Odpowiedz
  • 111(2017-08-22 12:19) Zgłoś naruszenie 134

    Pamietacie jak mówiono: "Tusk zabrał z OFE nasze pieniądze". I co teraz powiecie CIEMNOGRODZIE.

    Odpowiedz
  • Zdzicho Wendzonka z targowiska(2017-08-22 10:43) Zgłoś naruszenie 132

    Pracuje 18 lat i dla mnie to juz 3 cia zmiana systemu emerytalnego - najpierw 1999r. i zabrano moj staz za czas studiow i na sile wrzucono do OFE, pozniej OFE, teraz jakis program... Zlikwidujcie w koncu te przywileje emerytalne dla sluzb... Pani Prezes TK zarabia 30 tys zl/m-c i myslicie ile dostanie w stanie spoczynku? Tez 30 tys zł/mcznie bo kazda podwyzka placy bedzie ja rownie obejmowac !!!

    Odpowiedz
  • bb(2017-08-22 10:06) Zgłoś naruszenie 112

    czyli kolejny etap grabieży tych resztek zrabowanych już wcześniej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciekawy(2017-08-22 12:05) Zgłoś naruszenie 92

    Czy kiedykolwiek nastanie czas odpowiedzialności urzędników szczebla rządowego za okradanie podatników??? Zabrano część składki z ZUS-u i dano do OFE. Ludzie musieli płacić właśnie takie składki. I nikt nie odpowiada za ten przekręt ustawowy. Garstka się obłowiła, zapłacili wszyscy w Polsce. Emerytury z OFE wynosiły po 10 maksymalnie 100 zł - bo przecież składka była mala. A były głosy za trwaniem OFE.

    Odpowiedz
  • Bbs(2017-08-22 12:19) Zgłoś naruszenie 92

    Niestety następne kłamstwa morawieckiego o tym jak ściąga podatek wat i że kraj dobrze stoi brakuje pieniędzy i to grube miliardy więc wymyśli te bzdura o kontach nikt tych pieniędzy nie zobaczy zostaną uwlaszczone banda pisowska wszystko wykradnie, wcześniej PO zrabowalo, a teraz to wykończa, na koniec morawiecki jest następny zakłamany oszolom

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-08-22 09:33) Zgłoś naruszenie 84

    Powinno się zakończyć z pojęciem "Prawo Nabyte" jeżeli jest ono nieuczciwe. System emerytalny w Polsce powinien być na nowo uchwalony i żadne Komunistyczne i POstkomunistyczne przepisy prawa nabytego nie powinny być szanowane. Chodzi o to aby ten co pracował dłużej i uzbierał wyższy kapitał miał większą emeryturę a ten co siedział na Urlopie Górniczym i pracował krótko miał mniejszą. Powinien się liczyć tylko wkład do ZUS i uczciwy sposób liczeni

    Odpowiedz
  • Właściciel firmy(2017-08-22 10:10) Zgłoś naruszenie 77

    Dlaczego PiS lekką ręką chce przekazać na PPK nadwyżkę Funduszu Pracy opłacanego przez pracodawców zamiast obniżyć obciążenie firm z tego tytułu? A kwoty to niemałe - 588zł rocznie na FP od każdego pracownika z wynagrodzeniem minimalnym !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • megi(2017-08-22 14:24) Zgłoś naruszenie 70

    do rzetelnych dziennikarzy proszę o wnikliwą analizę kto na tym zarobi? jaka będzie opłata za zarządzanie tymi planami pracowniczymi?; i ile my jako przyszli emerycie stracimy przecież to jest to samo co z kupnem papierów finansowych jeśli w dniu przejścia na emeryturę będą wysoko to ok jest + ale jak nie to co wtedy?... pan ministerek wie jak grać w te grę w WBK już to ze swoimi klientami przerabiał... temat opcji wciskanych przedsiębiorcom już niechodliwy mało kto pamięta jakie trupy w szafach były ...więc piszcie rzetelnie ... mamy już wiedzę jak robi się przekręty w funduszach inwestycyjnych to tak jak u maklerów prowizja zawsze dla niego nieważne czy klient stracił czy zarobił i dla funduszy będzie to samo....

    Odpowiedz
  • Pytam sie PIS(2017-08-22 16:40) Zgłoś naruszenie 41

    I co - teraz urzędnicy państwowi w ramach nacjonalizacji dostaną etaty by zarządzać "narodowymi" pieniedzmi zabranych z wypracowanych przez ludzi środków? Na pewno będzie efektywniej i mniej etatów na to pójdzie i prezesów z partyjnego nadania???

    Odpowiedz
  • szachermacher2(2017-08-22 23:59) Zgłoś naruszenie 40

    Neoliberalna bankowa piąta kolumna w akcji.Żadna likwidacja OFE tylko ich nowa odmiana.Znowu będą reklamy z palmami i bredzenie o prywatnych oszczędnościach.Teraz oprócz pieniędzy emerytów dobiorą się też do pieniędzy dla bezrobotnych.A chodzi tylko o to by paru spekulantów zarobiło na giełdzie.

    Odpowiedz
  • andy(2019-04-18 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    pieniadze odlozone na OFE maja pracowac na mnie i sie pomnazac. Rzad wymyslil sztuczke aby je poniejszyc. Te 15 % pomnazajac sie na gieldzie przez 30 lat maja przekrztalcic sie w kolejne 100 % albo i wiecej. Podatek mam zaplacic po tym, jak juz sie pomnoza i odbiore je wychodzac na emeryture. To nie jest przeksztalcenie, to jet kradziez czesci mego majatku.

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR(2019-04-16 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    NARESZCIE BĘDĘ MIAŁ NA NOWEGO LCD-4K

    Odpowiedz