statystyki

Prezes KGHM: Zarobimy na Sierra Gorda [WYWIAD]

autor: Karolina Baca-Pogorzelska16.08.2017, 07:33; Aktualizacja: 16.08.2017, 08:08
Kopalnia w Chile

"Sytuacja Sierra Gorda jest dobra. Poprawiliśmy zarządzanie i proces produkcji."źródło: ShutterStock

- Przyszłość KGHM jest w Zagłębiu Miedziowym na Dolnym Śląsku. I to tutaj zainwestujemy w ciągu najbliższych czterech lat ok. 10 mld zł - mówi Radosław Domagalski-Łabędzki.

Wrócił pan niedawno z Chile. Dzieje się coś nowego z kopalnią Sierra Gorda?

To była robocza wizyta, nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Sytuacja Sierra Gorda jest dobra. Poprawiliśmy zarządzanie i proces produkcji. Mamy lepszy uzysk miedzi, ale przede wszystkim molibdenu. Rozumiemy już zachodzące tam procesy, jego etapy i wiemy, w których obszarach możemy poprawić produkcję czy przeróbkę. Poziomy uzysku miedzi są już zadowalające, w przypadku molibdenu jesteśmy bliscy osiągnięcia satysfakcjonujących parametrów. Mówimy tu o uzysku, ale na pewno możemy jeszcze zwiększyć wydobycie i przeróbkę, co nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a lepszej organizacji pracy czy transportu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zwiększyć dobową przeróbkę rudy z obecnych ok. 100 tys. ton do 130, a może nawet 140 tys. ton. To młody zakład, pracuje dopiero trzeci rok. Nie wszystko jest optymalne, bo to projekt obliczony na dekady.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane