statystyki

Prezes LOT-u Marcin Piróg opatrzy rany Biomedu

autor: Tomasz Jóźwik31.07.2017, 07:41; Aktualizacja: 31.07.2017, 08:01
Marcin Piróg był prezesem narodowych linii lotniczych w latach 2010–2012

Marcin Piróg był prezesem narodowych linii lotniczych w latach 2010–2012źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Stefan Romanik Agencja Gazeta

Akcjonariusze zgodzili się powierzyć Marcinowi Pirógowi prezesurę i sprzedać część firmy. Potrzebują nie tylko jego umiejętności menedżerskich, ale przede wszystkim wiarygodności.

Decyzję o związaniu się z Biomedem Marcin Piróg podjął szybko. Kilka tygodni wystarczyło na analizę sytuacji finansowej spółki, rozmowy z akcjonariuszami i uzgodnienie programu motywacyjnego. – Relacja zysku do ryzyka jest obiecująca. Wiem, co trzeba zrobić, żeby wyprowadzić firmę na prostą – mówi w rozmowie z DGP.

Związek długoterminowy

Prezesem LOT-u Piróg był w latach 2010–2012. Za jego kadencji na Okęciu wylądował pierwszy dreamliner, z czego ekipa Piróga zrobiła medialny spektakl transmitowany przez telewizję. Wcześniej przez dziewięć lat stał na czele Carlsberg Polska, a jeszcze w ostatniej dekadzie XX w. był jednym z pierwszych polskich menedżerów, którzy wspięli się na kierownicze stanowisko na poziomie regionalnym w dużym międzynarodowym koncernie. W skandynawskim Leaf, wówczas właścicielu Wedla, nadzorował działalność spółki w kilkunastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

W Biomedzie będzie pracował za 12 tys. zł miesięcznie, ale jednocześnie został w spółce inwestorem. Na początek wyłożył 2 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zainwestuje kolejne 9 mln zł, obejmując akcje po 1,17 zł. Program motywacyjny zakłada, że pod koniec 2019 r. giełdowe notowania sięgną 2,6 zł, a Piróg będzie posiadaczem 10 mln akcji (obecnie największy akcjonariusz ma 6 mln akcji firmy), dających kilkunastoprocentowy udział w kapitale spółki, wycenianych na rynku na 26 mln zł.

– Od dłuższego czasu szukałem firmy z ciekawym zestawem produktów i możliwościami rozwoju na rynkach zagranicznych, w którą mógłby zainwestować. Biomed to wszystko ma, dlatego jestem przekonany, że zostanę tutaj na długo – deklaruje Piróg.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane