statystyki

Prezes LOT-u Marcin Piróg opatrzy rany Biomedu

autor: Tomasz Jóźwik31.07.2017, 07:41; Aktualizacja: 31.07.2017, 08:01
Marcin Piróg był prezesem narodowych linii lotniczych w latach 2010–2012

Marcin Piróg był prezesem narodowych linii lotniczych w latach 2010–2012źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Stefan Romanik Agencja Gazeta

Akcjonariusze zgodzili się powierzyć Marcinowi Pirógowi prezesurę i sprzedać część firmy. Potrzebują nie tylko jego umiejętności menedżerskich, ale przede wszystkim wiarygodności.

Decyzję o związaniu się z Biomedem Marcin Piróg podjął szybko. Kilka tygodni wystarczyło na analizę sytuacji finansowej spółki, rozmowy z akcjonariuszami i uzgodnienie programu motywacyjnego. – Relacja zysku do ryzyka jest obiecująca. Wiem, co trzeba zrobić, żeby wyprowadzić firmę na prostą – mówi w rozmowie z DGP.

Związek długoterminowy

Prezesem LOT-u Piróg był w latach 2010–2012. Za jego kadencji na Okęciu wylądował pierwszy dreamliner, z czego ekipa Piróga zrobiła medialny spektakl transmitowany przez telewizję. Wcześniej przez dziewięć lat stał na czele Carlsberg Polska, a jeszcze w ostatniej dekadzie XX w. był jednym z pierwszych polskich menedżerów, którzy wspięli się na kierownicze stanowisko na poziomie regionalnym w dużym międzynarodowym koncernie. W skandynawskim Leaf, wówczas właścicielu Wedla, nadzorował działalność spółki w kilkunastu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

W Biomedzie będzie pracował za 12 tys. zł miesięcznie, ale jednocześnie został w spółce inwestorem. Na początek wyłożył 2 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zainwestuje kolejne 9 mln zł, obejmując akcje po 1,17 zł. Program motywacyjny zakłada, że pod koniec 2019 r. giełdowe notowania sięgną 2,6 zł, a Piróg będzie posiadaczem 10 mln akcji (obecnie największy akcjonariusz ma 6 mln akcji firmy), dających kilkunastoprocentowy udział w kapitale spółki, wycenianych na rynku na 26 mln zł.

– Od dłuższego czasu szukałem firmy z ciekawym zestawem produktów i możliwościami rozwoju na rynkach zagranicznych, w którą mógłby zainwestować. Biomed to wszystko ma, dlatego jestem przekonany, że zostanę tutaj na długo – deklaruje Piróg.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane