statystyki

Streżyńska centralizuje cyfryzację

autor: Sylwia Czubkowska27.07.2017, 07:57; Aktualizacja: 27.07.2017, 11:06
CEIDG ma najprawdopodobniej trafić do Centralnego Ośrodka Informatyki

CEIDG ma najprawdopodobniej trafić do Centralnego Ośrodka Informatykiźródło: ShutterStock

Centralna Ewidencja i Informacja wypadnie od jesieni z resortu rozwoju. To obciążenie, ale i szansa dla Centralnego Ośrodka Informatyki, który będzie administrował systemem.

– Uzgodniliśmy z premierem Morawieckim, że CEIDG oraz biznes.gov.pl po wakacjach przejdą do Ministerstwa Cyfryzacji. Tak jeśli chodzi o obsługę informatyczną, jak i rozwój obu serwisów. Zmierzamy do integracji tych platform na jednym portalu gov.pl, który stanie się dla obywateli jedną bramą do administracji – powiedziała Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, w wywiadzie udzielonym portalowi Interia.

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, to de facto największy sukces cyfryzacji w administracji. System uruchomiony w 2011 r. w Ministerstwie Gospodarki jest bezawaryjny oraz – co ważne – znacznie odmienił sposób rejestrowania działalności gospodarczej. To dzięki CEIDG zafunkcjonowało „jedno okienko”.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane