statystyki

Nie będzie zniesienia obowiązku banderolowania wyrobów winiaskich

autor: Patryk Słowik11.07.2017, 07:31; Aktualizacja: 11.07.2017, 10:15
czerwone wino

8 proc. rynku napojów alkoholowych w Polsce stanowią wino i miody pitneźródło: ShutterStock

 Nie będzie zniesienia obowiązku banderolowania wyrobów winiarskich – poinformował resort finansów. Znak akcyzy stanowi bowiem nie tylko dowód zapłaty lub przynajmniej zadeklarowania podatku, lecz także daje konsumentom gwarancję legalności i jakości zakupionego alkoholu.

Ministerstwo zaznacza, że jest otwarte na propozycje drobnych polskich przedsiębiorców działających w branży winiarskiej, lecz ewentualne zmiany nie mogą odbywać się kosztem odbiorców trunku.

Tym samym postulat Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, poparty następnie przez posłów Kukiz’15, został przez urzędników odrzucony.

Organizacja na początku kwietnia opublikowała memorandum w sprawie zniesienia barier branży winiarskiej w Polsce. W wystąpieniu adresowanym do ministra rozwoju i finansów wskazano, że przepisy regulujące tę działalność nijak nie przystają do współczesności.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane