statystyki

Sposoby na ograniczanie deficytu w handlu

autor: Łukasz Wilkowicz27.06.2017, 07:39; Aktualizacja: 27.06.2017, 08:11
Koszt nowej polisy waha się w zależności od deklarowanej przez krajową firmę wielkości sprzedaży, limitu na kontrahenta oraz kwoty polisy.

Koszt nowej polisy waha się w zależności od deklarowanej przez krajową firmę wielkości sprzedaży, limitu na kontrahenta oraz kwoty polisy.źródło: ShutterStock

Należące do państwa instytucje finansowe planują wspomóc krajowych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej.

Rośnie głównie nasz handel z Unią

Rośnie głównie nasz handel z Unią

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

– Jedna trzecia naszego eksportu to zagraniczna sprzedaż polskich firm. Reszta to obroty w ramach grup kapitałowych. Sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest rozwinięty, ale tylko niewielka część eksportuje – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dlaczego tak się dzieje? Firmy obawiają się ryzyka związanego z wychodzeniem za granicę. Sposobem na jego ograniczenie mogą być ubezpieczenia. Od kilku tygodni taką wspólną ofertę mają PKO BP, największy krajowy bank, i należąca do grupy PFR Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

– Docelowo kilkanaście tysięcy firm może być zainteresowanych ubezpieczeniem swoich transakcji handlowych – ocenia Paweł Borys. – Chcemy, żeby do końca roku z tego produktu skorzystało kilkaset firm. Dla jego upowszechnienia kluczowy będzie rok 2018 – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Według Pawła Borysa niewykluczona jest współpraca KUKE również z innymi bankami.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane