statystyki

Resort finansów pożycza awansem na przyszły rok

autor: Bartek Godusławski27.06.2017, 07:39; Aktualizacja: 27.06.2017, 08:07
pieniądze, finanse, złotówki

Pół roku wystarczyło Ministerstwu Finansów, aby pokryć blisko 70 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych sięgających prawie 169 mld zł.źródło: ShutterStock

W wakacje resort nie zamierza się nadmiernie zadłużać, ale myśli już o finansowaniu na przyszły rok. Chce znów zapukać po pomoc do Chin i po raz pierwszy spróbować szczęścia w Australii.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Pół roku wystarczyło Ministerstwu Finansów, aby pokryć blisko 70 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych sięgających prawie 169 mld zł. To kwota, jaką trzeba pożyczyć na sfinansowanie deficytu i wykup obligacji. Teoretycznie do końca roku nie musielibyśmy już się zadłużać, bo w kasie państwa zgromadzono poduszkę finansową sięgającą ok. 80 mld zł.

– Jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ na koniec czerwca stan środków złotowych i walutowych, jakie mamy do dyspozycji, będzie na rekordowo wysokim poziomie m.in. dzięki wpływowi zysku NBP – mówi Piotr Nowak, wiceminister finansów.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane